Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Natura i Kultura Ełk 2011

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Źródło: [1]

Kolejna edycja Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego „Natura i Kultura”, zorganizowana w Ełku w dniach 16-21 czerwca 2011 r.


Organizator

  • Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

Cele

  • Przybliżenie współczesnemu człowiekowi naturalnego materiału - drewna
  • Kultywowanie lokalnych tradycji, szczególnie ludowego rękodzieła, jako elementu składowego zrównoważonego rozwoju regionu

Opis

Plener zorganizowano w dniach 16–21 czerwca 2011 r. w Ełku. Tematem przewodnim pleneru był Poczet Królów Polski. W plenerze wzięło udział 10 rzeźbiarzy, w tym 3 gości z Litwy. Drewniane figury miały wysokość od 80 centymetrów do 2, 5 metra. Wykonane rzeźby ustawiono wzdłuż promenady nad Jeziorem Ełckim oraz na posesji Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Parkowej 12. Organizatorzy zachęcali mieszkańców Ełku i turystów do przyglądania się pracy rzeźbiarzy, zadawania pytań oraz samodzielnych prób rzeźbiarskich. Organizacja pleneru została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Ełku, Samorząd Miasta Ełk.

Uczestnicy

Bibliografia

  • him: Królowie staną na promenadzie : Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Natura i Kultura / him // „Gazeta Współczesna”. – 2011, nr 118, s. 3.

Zobacz też

  • Strona internetowa organizatora [2]