Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry – Lidzbark Warmiński 2001: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
(Utworzył nową stronę „Dwudziesta druga edycja Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry, zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w dniach 30 sierpnia – 1…”) |
|||
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | Dwudziesta druga edycja [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry| Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry]], zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w dniach 30 sierpnia – 1 września 2001 r. | + | Dwudziesta druga edycja [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry| Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry]], zorganizowana w [[ewim:Lidzbark Warmiński|Lidzbarku Warmińskim]] w dniach 30 sierpnia – 1 września 2001 r. |
==Organizator== | ==Organizator== | ||
Linia 5: | Linia 5: | ||
==Przebieg<ref>[http://www.serwiskabaretowy.pl/index.php?id=209 Według informacji z portalu SerwisKabaretowy.pl]</ref>== | ==Przebieg<ref>[http://www.serwiskabaretowy.pl/index.php?id=209 Według informacji z portalu SerwisKabaretowy.pl]</ref>== | ||
− | W turniejach konkursowych o „Złotą Szpilkę” wystąpiło trzynaście kabaretów. W programie Biesiad znalazły się też koncerty dodatkowe z udziałem zaproszonych gwiazd – „Kabaretowa Noc pod Gwiazdami (prowadzenie: Artur Andrus) oraz „Big-Daukszewicz-Brothers”, który prowadził z kolei [[Piotr Bałtroczyk]]. W koncertach tych wystąpili: Kabaret „Afera”, Grupa MoCarta, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret „Rak”, [[Czyści jak Łza| „Czyści jak Łza”]], [[Czerwony Tulipan| „Czerwony Tulipan”]] oraz Katarzyna Jamróz, Elżbieta Okupska, Ireneusz Krosny, Marian Opania, [[Wiesław Nideraus]], Maciej Stuhr i [[Krzysztof Daukszewicz]]. W drugiej edycji konkursu Producentów Radiowych Audycji Satyrycznych zaprezentowano siedem programów z Krasnegostawu, Ostrzeszowa, Zielonej Góry, Redy, Koszalina, Żernicy i Olsztyna. | + | W turniejach konkursowych o „Złotą Szpilkę” wystąpiło trzynaście kabaretów. W programie Biesiad znalazły się też koncerty dodatkowe z udziałem zaproszonych gwiazd – „Kabaretowa Noc pod Gwiazdami (prowadzenie: Artur Andrus) oraz „Big-Daukszewicz-Brothers”, który prowadził z kolei [[Piotr Bałtroczyk]]. W koncertach tych wystąpili: Kabaret „Afera”, Grupa MoCarta, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret „Rak”, [[Czyści jak Łza| „Czyści jak Łza”]], [[Czerwony Tulipan| „Czerwony Tulipan”]] oraz Katarzyna Jamróz, Elżbieta Okupska, Ireneusz Krosny, Marian Opania, [[Wiesław Nideraus]], Maciej Stuhr i [[Krzysztof Daukszewicz]]. W drugiej edycji konkursu Producentów Radiowych Audycji Satyrycznych zaprezentowano siedem programów z Krasnegostawu, Ostrzeszowa, Zielonej Góry, Redy, Koszalina, Żernicy i [[ewim:Olsztyn|Olsztyna]]. |
==Jury== | ==Jury== | ||
Linia 48: | Linia 48: | ||
[[Category:Festiwale]] | [[Category:Festiwale]] | ||
[[Category:Powiat lidzbarski]] | [[Category:Powiat lidzbarski]] | ||
− | [[Category: | + | [[Category:Lidzbark Warmiński]] |
+ | [[Category:1990-]] |
Aktualna wersja na dzień 11:06, 9 wrz 2014
Dwudziesta druga edycja Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry, zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w dniach 30 sierpnia – 1 września 2001 r.
Spis treści
Organizator
Przebieg[1]
W turniejach konkursowych o „Złotą Szpilkę” wystąpiło trzynaście kabaretów. W programie Biesiad znalazły się też koncerty dodatkowe z udziałem zaproszonych gwiazd – „Kabaretowa Noc pod Gwiazdami (prowadzenie: Artur Andrus) oraz „Big-Daukszewicz-Brothers”, który prowadził z kolei Piotr Bałtroczyk. W koncertach tych wystąpili: Kabaret „Afera”, Grupa MoCarta, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret „Rak”, „Czyści jak Łza”, „Czerwony Tulipan” oraz Katarzyna Jamróz, Elżbieta Okupska, Ireneusz Krosny, Marian Opania, Wiesław Nideraus, Maciej Stuhr i Krzysztof Daukszewicz. W drugiej edycji konkursu Producentów Radiowych Audycji Satyrycznych zaprezentowano siedem programów z Krasnegostawu, Ostrzeszowa, Zielonej Góry, Redy, Koszalina, Żernicy i Olsztyna.
Jury
- Zenon Laskowik (przewodniczący)
- Maria Czubaszek
- Krzysztof Daukszewicz
- Ireneusz Krosny
- Janusz Kosiński
- Zuzanna Łapicka-Olbrychska
- Bogumił Osiński
- Piotr Szwedes
- Andrzej Śleszyński
- Andrzej Zakrzewski
Laureaci
- Grand Prix i „Złota Szpilka”– Kabaret „Ani Mru Mru” z Lublina
- I nagroda – Kabaret „Nie My” z Piotrkowa Trybunlaskiego
- II nagroda – Kabaret „Limo” z Gdańska
- III nagroda – Kabaret „Noł Nejm” z Rybnika
- Nagroda im. Ignacego Krasickiego (za najlepsze teksty) – Kabaret „Widelec” z Białegostoku
- Nagroda specjalna – Kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej
- Wyróżnienia:
- Kabaret „DuDu” z Rybnika
- Ewa Błachnio z Kabaretu „Limo”
- Nagroda Programu III Polskiego Radia – Kabaret „Ani Mru Mru”
- Nagroda publiczności – Kabaret „Ani Mru Mru”
- Konkurs Producentów Radiowych Audycji Satyrycznych:
- Wyróżnienia (ex aequo):
- Radio Koszalin za audycję Radar
- Formacja Muzyczno-Kabaretowa „Czarny Salceson” za audycję Wizje
- Zespół Form Satyrycznych Radia Olsztyn za Radiowizję lokalną
- Wyróżnienia (ex aequo):
Bibliografia
- wu-ka: Ani Mru Mru ze Złotą szpilką : Lidzbark Warmiński / wu-ka // „Gazeta Olsztyńska”. – 2001, nr 205, s. 5.
- Szyłłejko, Tadeusz: Zwycięzca wolał alkowę : zakończyły się XXII Biesiady Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim / Tadeusz Szyłłejko // „Gazeta Warmii i Mazur”. – 2001, nr 205, s. 16.