Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry – Lidzbark Warmiński 2008: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | Dwudziesta dziewiąta edycja [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry| Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry]], zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w dniach 13 – 16 sierpnia 2008 r. | + | [[Image:Foto.babeczki.z.rodzynkiem.duze.jpg|frame|right|Zdobywcy I nagrody - kabaret „Babeczki z Rodzynkiem” z Zielonej Góry.<br>Źródło: [http://www.babeczkizrodzynkiem.pl/biblioteka/gallery/babeczki-main/thumb/2011-05-23-113743_news.jpg http://www.babeczkizrodzynkiem.pl]]]Dwudziesta dziewiąta edycja [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry]], zorganizowana w [[ewim:Lidzbark Warmiński|Lidzbarku Warmińskim]] w dniach 13 – 16 sierpnia 2008 r. |
+ | |||
+ | == Organizator == | ||
− | |||
*[[Lidzbarski Dom Kultury]] | *[[Lidzbarski Dom Kultury]] | ||
− | ==Program<ref>[http://www.euromazury.pl/xxix-lidzbarskie-wieczory-humoru-i-satyry.html Według informacji z portalu EuroMazury.pl]</ref>== | + | == Program<ref>[http://www.euromazury.pl/xxix-lidzbarskie-wieczory-humoru-i-satyry.html Według informacji z portalu EuroMazury.pl]</ref> == |
+ | |||
13 sierpnia (środa): | 13 sierpnia (środa): | ||
− | *15:00 ([[Lidzbarski Dom Kultury]]) – Repasaże Kabaretowe do turnieju o „Złotą Szpilkę”<ref>Do finałów jury zakwalifikowało Kabaret Weźrzesz</ref> – Kabaret Dabz, | + | |
+ | *15:00 ([[Lidzbarski Dom Kultury]]) – Repasaże Kabaretowe do turnieju o „Złotą Szpilkę”<ref>Do finałów jury zakwalifikowało Kabaret Weźrzesz</ref> – Kabaret Dabz, Kabaret Weźrzesz, Kabaret To Za Duże Słowo (prowadzenie: Radosław Bielecki) | ||
*18:00 – Uroczysty Pochód Kabaretowy ulicami miasta (spod Wysokiej Bramy) | *18:00 – Uroczysty Pochód Kabaretowy ulicami miasta (spod Wysokiej Bramy) | ||
− | *18:30 (Amfiteatr k/ zamku) – Przywitanie i prezentacja kabaretów. Wręczenie kabareciarzom kluczy do miasta | + | *18:30 (Amfiteatr k/ zamku) – Przywitanie i prezentacja kabaretów. Wręczenie kabareciarzom kluczy do miasta |
*19:00 – Mecz piłki nożnej „Kabareciarze kontra samorządowcy” | *19:00 – Mecz piłki nożnej „Kabareciarze kontra samorządowcy” | ||
*20.00 – Kabaretowe zawody kajakowe o Puchar Burmistrza Miasta | *20.00 – Kabaretowe zawody kajakowe o Puchar Burmistrza Miasta | ||
− | *21.00 – Koncert zespołu Roch z Warszawy | + | *21.00 – Koncert zespołu Roch z Warszawy |
14 sierpnia (czwartek): | 14 sierpnia (czwartek): | ||
− | |||
− | |||
− | 15 sierpnia (piątek): | + | *16:00 ([[Lidzbarski Dom Kultury]]) – I Turniej Kabaretowy o „Złotą Szpilkę” – Grand Prix XXIX Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry z udziałem: Kabaret Forma, Kabaret Czesuaf, Kabaret Hlynur oraz kabaret z repasaży (prowadzenie: „Znany” Wojtek Kamiński i Przemysław „Sasza” Żejmo) |
+ | *20:00 (Amfiteatr k/ zamku) – Czeski Wieczór Humoru i Satyry z udziałem: Ivan Mladek i Banjo Band (''Jożin z Bażin''), Kabaret DNO, [[Czerwony Tulipan]], Jacek Ziobro | ||
+ | |||
+ | 15 sierpnia (piątek): | ||
+ | |||
*13:00 (Strzelnica przy ul. Olsztyńskiej) – III Kabaretowe Zawody Strzeleckie | *13:00 (Strzelnica przy ul. Olsztyńskiej) – III Kabaretowe Zawody Strzeleckie | ||
− | *16:00 – II Turniej Kabaretowy o „Złotą Szpilkę” z udziałem: Kabaret Stado Umtata, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Kabaret Grabiego Marka, Kabaret Widelec (prowadzenie: „Znany” Wojtek Kamiński i Przemysław „Sasza” Żejmo) | + | *16:00 – II Turniej Kabaretowy o „Złotą Szpilkę” z udziałem: Kabaret Stado Umtata, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Kabaret Grabiego Marka, Kabaret Widelec (prowadzenie: „Znany” Wojtek Kamiński i Przemysław „Sasza” Żejmo) |
*20:00 ([[Lidzbarski Dom Kultury]]) – Koncert Piosenki z PRL-u „Kabareciarze wszystkich krajów łączcie się” z udziałem: Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Czesuaf, Kabaret Hlynur, Kabaret Widelec, Kabaret Snobów, Tomasz Jachimek, Artur Andrus (prowadzenie: Roman Żurek i Michał Wójcik) | *20:00 ([[Lidzbarski Dom Kultury]]) – Koncert Piosenki z PRL-u „Kabareciarze wszystkich krajów łączcie się” z udziałem: Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Czesuaf, Kabaret Hlynur, Kabaret Widelec, Kabaret Snobów, Tomasz Jachimek, Artur Andrus (prowadzenie: Roman Żurek i Michał Wójcik) | ||
16 sierpnia (sobota): | 16 sierpnia (sobota): | ||
+ | |||
*19:30 (Amfiteatr k/ zamku): | *19:30 (Amfiteatr k/ zamku): | ||
− | **I część: Koncert Laureatów XXIX Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka) | + | **I część: Koncert Laureatów XXIX Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka) |
**II część: Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – „Muzeum Moralnego Niepokoju” z udziałem: Artur Andrus (kustosz), Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Neo-Nówka, Grupa MoCarta, Kabaret Ciach, [[Czerwony Tulipan]], [[Czyści jak Łza]] oraz Andrzej Poniedzielski, Tomasz Papryk, Katarzyna Jamróz, Tomasz Jachimek, Klementyna Umer, Roman Judaszek i [[Orkiestra Dęta Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim]] | **II część: Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – „Muzeum Moralnego Niepokoju” z udziałem: Artur Andrus (kustosz), Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Neo-Nówka, Grupa MoCarta, Kabaret Ciach, [[Czerwony Tulipan]], [[Czyści jak Łza]] oraz Andrzej Poniedzielski, Tomasz Papryk, Katarzyna Jamróz, Tomasz Jachimek, Klementyna Umer, Roman Judaszek i [[Orkiestra Dęta Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim]] | ||
− | ==Jury== | + | == Jury == |
+ | |||
*Maria Czubaszek | *Maria Czubaszek | ||
*Jacek Fedorowicz | *Jacek Fedorowicz | ||
− | *Rafał Kmita | + | *Rafał Kmita |
− | *Janusz Rewers | + | *Janusz Rewers |
*Piotr Szwedes | *Piotr Szwedes | ||
*Andrzej Zakrzewski. | *Andrzej Zakrzewski. | ||
− | ==Laureaci<ref>[http://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Lidzbarskie_Wieczory_Humoru_i_Satyry Według informacji z portalu EncycklopediaKabaretu.pl]</ref>== | + | == Laureaci<ref>[http://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Lidzbarskie_Wieczory_Humoru_i_Satyry Według informacji z portalu EncycklopediaKabaretu.pl]</ref> == |
− | *Grand Prix i „Złota Szpilka” – nie przyznano | + | |
− | *I nagroda – Kabaret „Babeczki z Rodzynkiem” z Zielonej Góry | + | *Grand Prix i „Złota Szpilka” – nie przyznano |
− | *II nagroda (ex aequo): | + | *I nagroda – Kabaret „Babeczki z Rodzynkiem” z Zielonej Góry |
+ | *II nagroda (ex aequo): | ||
**Kabaret „Hlynur” (Zielona Góra) | **Kabaret „Hlynur” (Zielona Góra) | ||
**Kabaret „Widelec” (Białystok) | **Kabaret „Widelec” (Białystok) | ||
**Kabaret „Czesuaf” (Poznań) | **Kabaret „Czesuaf” (Poznań) | ||
− | *III nagroda (ex aequo): | + | *III nagroda (ex aequo): |
− | **Kabaret „Forma” (Zielona Góra) | + | **Kabaret „Forma” (Zielona Góra) |
− | **Kabaret „Stado Umtata” (Warszawa) | + | **Kabaret „Stado Umtata” (Warszawa) |
− | *Nagroda im. I. Krasickiego (za najlepsze teksty satyryczne) – Kabaret „Czesuaf” (Poznań) | + | *Nagroda im. I. Krasickiego (za najlepsze teksty satyryczne) – Kabaret „Czesuaf” (Poznań) |
− | *Honorowe wyróżnienie za kabaretową indywidualność XXX Jubileuszowych Wieczorów Humoru i Satyry – Adrianna Borek z Kabaretu „Nowaki” | + | *Honorowe wyróżnienie za kabaretową indywidualność XXX Jubileuszowych Wieczorów Humoru i Satyry – Adrianna Borek z Kabaretu „Nowaki” |
− | *Wyróżnienia – Kabaret „Grabiego Marka” (Kraków) oraz Kabaret „Weźrzesz” (Skarżysko-Kamienna) | + | *Wyróżnienia – Kabaret „Grabiego Marka” (Kraków) oraz Kabaret „Weźrzesz” (Skarżysko-Kamienna) |
− | *Nagroda publiczności – Kabaret „Babeczki z Rodzynkiem” z Zielonej Góry | + | *Nagroda publiczności – Kabaret „Babeczki z Rodzynkiem” z Zielonej Góry |
− | *Nagroda za satyryczną audycję radiową – [[Czyści jak Łza]] za piosenko-skecz ''Forsa Polonia'' | + | *Nagroda za satyryczną audycję radiową – [[Czyści jak Łza]] za piosenko-skecz ''Forsa Polonia'' |
*Nagrody rzeczowe – dla Kabaretu „Weźrzesz” (GPS) i Magdaleny Kędzia z Kabaretu „Forma” za osobowość sceniczną | *Nagrody rzeczowe – dla Kabaretu „Weźrzesz” (GPS) i Magdaleny Kędzia z Kabaretu „Forma” za osobowość sceniczną | ||
− | ==Bibliografia== | + | == Bibliografia == |
− | #''Śmiech, to najlepsza obrona przed głupotą... : Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2008 czyli Kabaretowe Mistrzostwa Polski'' / oprac. bw // „Gazeta Olsztyńska”. – 2008, nr 184, dod. „XXIX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry”, s. 2a-3a. | + | |
+ | #''Śmiech, to najlepsza obrona przed głupotą... : Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2008 czyli Kabaretowe Mistrzostwa Polski'' / oprac. bw // „Gazeta Olsztyńska”. – 2008, nr 184, dod. „XXIX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry”, s. 2a-3a. | ||
#NOK: ''Nikt nie dostał Złotej Szpilki'' / NOK // „Gazeta Wyborcza”. – 2008, nr 192, dod. „Olsztyn”, s. 5. | #NOK: ''Nikt nie dostał Złotej Szpilki'' / NOK // „Gazeta Wyborcza”. – 2008, nr 192, dod. „Olsztyn”, s. 5. | ||
− | ==Przypisy== | + | == Przypisy == |
− | <references /> | + | |
+ | <references /> | ||
− | [[Category:Kabaret]] | + | [[Category:Kabaret]] [[Category:Konkursy]] [[Category:Festiwale]] [[Category:Powiat_lidzbarski]] [[Category:Lidzbark Warmiński]] |
− | [[Category:Konkursy]] | + | [[Category:1990-]] |
− | [[Category:Festiwale]] | ||
− | [[Category: | ||
− | [[Category: |
Aktualna wersja na dzień 11:21, 9 wrz 2014
Dwudziesta dziewiąta edycja Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, zorganizowana w Lidzbarku Warmińskim w dniach 13 – 16 sierpnia 2008 r.
Spis treści
Organizator
Program[1]
13 sierpnia (środa):
- 15:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Repasaże Kabaretowe do turnieju o „Złotą Szpilkę”[2] – Kabaret Dabz, Kabaret Weźrzesz, Kabaret To Za Duże Słowo (prowadzenie: Radosław Bielecki)
- 18:00 – Uroczysty Pochód Kabaretowy ulicami miasta (spod Wysokiej Bramy)
- 18:30 (Amfiteatr k/ zamku) – Przywitanie i prezentacja kabaretów. Wręczenie kabareciarzom kluczy do miasta
- 19:00 – Mecz piłki nożnej „Kabareciarze kontra samorządowcy”
- 20.00 – Kabaretowe zawody kajakowe o Puchar Burmistrza Miasta
- 21.00 – Koncert zespołu Roch z Warszawy
14 sierpnia (czwartek):
- 16:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – I Turniej Kabaretowy o „Złotą Szpilkę” – Grand Prix XXIX Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry z udziałem: Kabaret Forma, Kabaret Czesuaf, Kabaret Hlynur oraz kabaret z repasaży (prowadzenie: „Znany” Wojtek Kamiński i Przemysław „Sasza” Żejmo)
- 20:00 (Amfiteatr k/ zamku) – Czeski Wieczór Humoru i Satyry z udziałem: Ivan Mladek i Banjo Band (Jożin z Bażin), Kabaret DNO, Czerwony Tulipan, Jacek Ziobro
15 sierpnia (piątek):
- 13:00 (Strzelnica przy ul. Olsztyńskiej) – III Kabaretowe Zawody Strzeleckie
- 16:00 – II Turniej Kabaretowy o „Złotą Szpilkę” z udziałem: Kabaret Stado Umtata, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Kabaret Grabiego Marka, Kabaret Widelec (prowadzenie: „Znany” Wojtek Kamiński i Przemysław „Sasza” Żejmo)
- 20:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Koncert Piosenki z PRL-u „Kabareciarze wszystkich krajów łączcie się” z udziałem: Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Czesuaf, Kabaret Hlynur, Kabaret Widelec, Kabaret Snobów, Tomasz Jachimek, Artur Andrus (prowadzenie: Roman Żurek i Michał Wójcik)
16 sierpnia (sobota):
- 19:30 (Amfiteatr k/ zamku):
- I część: Koncert Laureatów XXIX Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka)
- II część: Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – „Muzeum Moralnego Niepokoju” z udziałem: Artur Andrus (kustosz), Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Neo-Nówka, Grupa MoCarta, Kabaret Ciach, Czerwony Tulipan, Czyści jak Łza oraz Andrzej Poniedzielski, Tomasz Papryk, Katarzyna Jamróz, Tomasz Jachimek, Klementyna Umer, Roman Judaszek i Orkiestra Dęta Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim
Jury
- Maria Czubaszek
- Jacek Fedorowicz
- Rafał Kmita
- Janusz Rewers
- Piotr Szwedes
- Andrzej Zakrzewski.
Laureaci[3]
- Grand Prix i „Złota Szpilka” – nie przyznano
- I nagroda – Kabaret „Babeczki z Rodzynkiem” z Zielonej Góry
- II nagroda (ex aequo):
- Kabaret „Hlynur” (Zielona Góra)
- Kabaret „Widelec” (Białystok)
- Kabaret „Czesuaf” (Poznań)
- III nagroda (ex aequo):
- Kabaret „Forma” (Zielona Góra)
- Kabaret „Stado Umtata” (Warszawa)
- Nagroda im. I. Krasickiego (za najlepsze teksty satyryczne) – Kabaret „Czesuaf” (Poznań)
- Honorowe wyróżnienie za kabaretową indywidualność XXX Jubileuszowych Wieczorów Humoru i Satyry – Adrianna Borek z Kabaretu „Nowaki”
- Wyróżnienia – Kabaret „Grabiego Marka” (Kraków) oraz Kabaret „Weźrzesz” (Skarżysko-Kamienna)
- Nagroda publiczności – Kabaret „Babeczki z Rodzynkiem” z Zielonej Góry
- Nagroda za satyryczną audycję radiową – Czyści jak Łza za piosenko-skecz Forsa Polonia
- Nagrody rzeczowe – dla Kabaretu „Weźrzesz” (GPS) i Magdaleny Kędzia z Kabaretu „Forma” za osobowość sceniczną
Bibliografia
- Śmiech, to najlepsza obrona przed głupotą... : Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2008 czyli Kabaretowe Mistrzostwa Polski / oprac. bw // „Gazeta Olsztyńska”. – 2008, nr 184, dod. „XXIX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry”, s. 2a-3a.
- NOK: Nikt nie dostał Złotej Szpilki / NOK // „Gazeta Wyborcza”. – 2008, nr 192, dod. „Olsztyn”, s. 5.
Przypisy
- ↑ Według informacji z portalu EuroMazury.pl
- ↑ Do finałów jury zakwalifikowało Kabaret Weźrzesz
- ↑ Według informacji z portalu EncycklopediaKabaretu.pl