Festiwal Chórów i Orkiestr Dętych O Warmio Moja Miła Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie - 2008: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
(Utworzył nową stronę „thumb|right|200px|Plakat z programem koncertów<br>Źródło: zbiory WBP w Olsztynie Czwarta edycja [[Festiwal Chórów i Orkiestr Dętych „O W…”) |
|||
(Nie pokazano 11 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | [[Image:owarmio4.jpg|thumb|right| | + | [[Image:owarmio4.jpg|thumb|right|300px|Plakat z programem koncertów<br>Źródło: zbiory WBP w Olsztynie]] |
− | Czwarta edycja [[Festiwal Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie|Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie]], która odbyła się 6-8 czerwca 2008 r. | + | Czwarta edycja [[Festiwal Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie|Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie]], która odbyła się 6-8 czerwca 2008 r. w [[ewim:Olsztyn|Olsztynie]]. |
==Organizatorzy== | ==Organizatorzy== | ||
*[[Polski Związek Chórów i Orkiestr – Warmińsko-Mazurski Oddział im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie]] | *[[Polski Związek Chórów i Orkiestr – Warmińsko-Mazurski Oddział im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie]] | ||
− | *Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie | + | *[[ewim:Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie|Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie]] |
Patronat honorowy: | Patronat honorowy: | ||
− | *JM Rektor UWM prof. dr hab. Ryszard J. Górecki | + | *JM Rektor UWM prof. dr hab. [[ewim:Ryszard Górecki|Ryszard J. Górecki]] |
− | *Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas | + | *Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego [[ewim:Jacek Protas|Jacek Protas]] |
*Samorząd Miasta Olsztyn | *Samorząd Miasta Olsztyn | ||
Linia 37: | Linia 37: | ||
*Wykonawcy: | *Wykonawcy: | ||
**[[Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie]], kapelmistrz – [[Cezary Rząca]] | **[[Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie]], kapelmistrz – [[Cezary Rząca]] | ||
− | **[[Chór Mieszany „Ars Vocale” Instytutu Muzyki UWM]], dyrygent – [[Katarzyna Bojaruniec]] | + | **[[Chór Mieszany „Ars Vocale” Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie]], dyrygent – [[Katarzyna Bojaruniec]] |
**Zespół Kameralny: solistka – Liliana Górska (mezzosopran), flet I – [[Simona Kassak-Hajny]], flet II – Olga Wądołowska, wiolonczela – Sylwia Bronecka-Krysiak | **Zespół Kameralny: solistka – Liliana Górska (mezzosopran), flet I – [[Simona Kassak-Hajny]], flet II – Olga Wądołowska, wiolonczela – Sylwia Bronecka-Krysiak | ||
**Krzysztof Winicjusz Jezierski – Warmińsko-Mazurskie Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej | **Krzysztof Winicjusz Jezierski – Warmińsko-Mazurskie Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej | ||
**Chór Mieszany „Echo” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach, dyrygent – Jadwiga Sikora | **Chór Mieszany „Echo” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach, dyrygent – Jadwiga Sikora | ||
− | 8 czerwca – Kościół w Jonkowie | + | 8 czerwca – [[Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Jonkowie|Kościół w Jonkowie]] |
*Koncert [[Chór „Collegium Juvenum” z Olsztyna|Chóru „Collegium Juvenum”]], dyrygent – [[Joanna Muśko]] | *Koncert [[Chór „Collegium Juvenum” z Olsztyna|Chóru „Collegium Juvenum”]], dyrygent – [[Joanna Muśko]] | ||
8 czerwca – Kościół w Gietrzwałdzie | 8 czerwca – Kościół w Gietrzwałdzie | ||
Linia 53: | Linia 53: | ||
*Nagroda za najlepsze wykonanie kompozycji współczesnych – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zawidza | *Nagroda za najlepsze wykonanie kompozycji współczesnych – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zawidza | ||
*Nagroda za najlepsze wykonanie utworu regionalnego – Chór Cantilena z Ostrołęki | *Nagroda za najlepsze wykonanie utworu regionalnego – Chór Cantilena z Ostrołęki | ||
− | *Nagroda za wykonanie programu dowolnego | + | *Nagroda za wykonanie programu dowolnego – [[Chór „Rezonans” Gminnego Zespołu Szkół w Piszu]]<ref>Za [http://www.pzchiowm.pl/index.php?page=festiwale stroną internetową PZCHiO]</ref> |
==Przypisy== | ==Przypisy== | ||
− | </ | + | <references/> |
==Zobacz też== | ==Zobacz też== | ||
*[http://www.pzchiowm.pl/Galerie/4/index.php?str=view&kat=IV%20Festiwal%20Chorow%20i%20Orkiestr%20detych%20O%20Warmio%20moja%20mila%20F%20Nowowiejskiego%20Olsztyn%202008 Galeria zdjęć na stronie PZCHiO] | *[http://www.pzchiowm.pl/Galerie/4/index.php?str=view&kat=IV%20Festiwal%20Chorow%20i%20Orkiestr%20detych%20O%20Warmio%20moja%20mila%20F%20Nowowiejskiego%20Olsztyn%202008 Galeria zdjęć na stronie PZCHiO] | ||
− | [[Category:Konkursy]] | + | [[Category: Konkursy]] |
− | [[Category:Festiwale]] | + | [[Category: Festiwale]] |
− | [[Category:Muzyka]] | + | [[Category: Muzyka]] |
− | [[Category:Olsztyn]] | + | [[Category: Olsztyn]] |
− | [[Category: | + | [[Category: 1990-]] |
Aktualna wersja na dzień 13:21, 23 paź 2014
Czwarta edycja Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, która odbyła się 6-8 czerwca 2008 r. w Olsztynie.
Spis treści
Organizatorzy
- Polski Związek Chórów i Orkiestr – Warmińsko-Mazurski Oddział im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Patronat honorowy:
- JM Rektor UWM prof. dr hab. Ryszard J. Górecki
- Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas
- Samorząd Miasta Olsztyn
Program
6 czerwca – Kościół Garnizonowy
- Konkurs Chórów Szkolnych:
- Wykonawcy:
- Chór „Ornament” Zespołu Szkół w Kandytach, dyrygent – Jarosław Kuchar
- Chór „Collegium Juvenum” z Olsztyna, dyrygent – Joanna Muśko
- Chór Dziewczęcy „Cantilena” z Ostrołęki, dyrygent – Henryk Gadomski
- Chór „Rezonans” Gminnego Zespołu Szkół w Piszu, dyrygent – Lech Ostrowski
6 czerwca – Ratusz
- Koncert
- Wykonawcy:
- Miejska Orkiestra Dęta z Olsztyna, kapelmistrz – Józef Kieliszewski
- Chór „Collegium Juvenum” z Olsztyna, dyrygent – Joanna Muśko
7 czerwca – Centrum Konferencyjne w Kortowie
- Konkurs Chórów i Orkiestr Dętych:
- Wykonawcy:
- Chór mieszany „Echo” z Zebrzydowic, dyrygent – Jadwiga Sikora
- Piski Chór Kameralny, dyrygent – Lech Ostrowski
7 czerwca – Centrum Konferencyjne w Kortowie
- Koncert:
- Wykonawcy:
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zawidza, kapelmistrz – Jarosław Giziński
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Lidzbark, kapelmistrz – Zbigniew Stanisławski
7 czerwca – Centrum Konferencyjne w Kortowie
- Koncert Galowy:
- Wykonawcy:
- Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, kapelmistrz – Cezary Rząca
- Chór Mieszany „Ars Vocale” Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie, dyrygent – Katarzyna Bojaruniec
- Zespół Kameralny: solistka – Liliana Górska (mezzosopran), flet I – Simona Kassak-Hajny, flet II – Olga Wądołowska, wiolonczela – Sylwia Bronecka-Krysiak
- Krzysztof Winicjusz Jezierski – Warmińsko-Mazurskie Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej
- Chór Mieszany „Echo” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach, dyrygent – Jadwiga Sikora
8 czerwca – Kościół w Jonkowie
- Koncert Chóru „Collegium Juvenum”, dyrygent – Joanna Muśko
8 czerwca – Kościół w Gietrzwałdzie
- Koncert Chóru Mieszanego „Echo” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach, dyrygent – Jadwiga Sikora
Konkurs
Przyznano następujące nagrody:
- Grand PRIX – Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Lidzbark
- Grand PRIX – Chór „Collegium Juvenum” z Olsztyna
- Nagroda Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za najlepsze wykonanie pieśni Feliksa Nowowiejskiego – Chór Mieszany „Echo” z Zebrzydowic
- Nagroda za najlepsze wykonanie kompozycji współczesnych – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zawidza
- Nagroda za najlepsze wykonanie utworu regionalnego – Chór Cantilena z Ostrołęki
- Nagroda za wykonanie programu dowolnego – Chór „Rezonans” Gminnego Zespołu Szkół w Piszu[1]