Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich w Formie Towarzyskiej Warmia i Mazury – Olsztyn 2001: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
(Utworzył nową stronę „I edycja Mistrzostw Polski Tańców Polskich, która odbyła się w Olsztynie w dniach 25-27 maja 2001 r. ==Organizatorzy== *[[Stowarzyszenie Kulturalne „Zespół Pi…”) |
|||
Linia 13: | Linia 13: | ||
*kształtowanie poczucia estetyki i rozbudzenie zainteresowań tańcem ludowym, głównie wśród dzieci i młodzieży | *kształtowanie poczucia estetyki i rozbudzenie zainteresowań tańcem ludowym, głównie wśród dzieci i młodzieży | ||
*integracja i wymiana doświadczeń | *integracja i wymiana doświadczeń | ||
+ | |||
+ | ==Jury== | ||
+ | *Ryszard Terepek (Sędzia Główny) | ||
+ | *Maria Kapczyńska | ||
+ | *Jan Łosakiewicz | ||
+ | *Witold Kopa | ||
+ | *Jarosław Wojciechowski | ||
+ | *Piotr Lach | ||
==Laureaci== | ==Laureaci== | ||
Linia 21: | Linia 29: | ||
*kategoria V (18-35 lat) – Monika Jasińska i Norbert Późniewski (ZPiT UW „Warszawianka) | *kategoria V (18-35 lat) – Monika Jasińska i Norbert Późniewski (ZPiT UW „Warszawianka) | ||
*kategoria VI (powyżej 35 lat) – Iwona Walczak i Dariusz Nawrocki (Reprezentacyjny ZPiT Włókniarzy „Poltex” z Łodzi) | *kategoria VI (powyżej 35 lat) – Iwona Walczak i Dariusz Nawrocki (Reprezentacyjny ZPiT Włókniarzy „Poltex” z Łodzi) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
==Bibliografia== | ==Bibliografia== |
Wersja z 16:41, 26 lip 2011
I edycja Mistrzostw Polski Tańców Polskich, która odbyła się w Olsztynie w dniach 25-27 maja 2001 r.
Spis treści
Organizatorzy
Współpraca:
- Stowarzyszenie Polskiej Sekcji C.I.O.F.F. w Warszawie
Opis
Mistrzostwa Polski Tańców Polskich to konkurs par tanecznych organizowany od 2001 r. w różnych miastach Polski. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2001 r. w Olsztynie. W turnieju wzięło udział siedemdziesiąt par z dziesięciu miast.
Cele:
- ochrona dziedzictwa narodowego
- popularyzacja tańców polskich
- kształtowanie poczucia estetyki i rozbudzenie zainteresowań tańcem ludowym, głównie wśród dzieci i młodzieży
- integracja i wymiana doświadczeń
Jury
- Ryszard Terepek (Sędzia Główny)
- Maria Kapczyńska
- Jan Łosakiewicz
- Witold Kopa
- Jarosław Wojciechowski
- Piotr Lach
Laureaci
- kategoria I (7-9 lat) – Karolina Dobosz i Paweł Myszogląd (ZPiT „Nowa Ruda”)
- kategoria II (10-12 lat) – Aleksandra Sadłowska i Bartosz Wójcik (ZPiT „Kurpie” z Ostrołęki)
- kategoria III (13-15 lat) – Kamil Rząca i Emilia Sielicka (ZPiT „Małe Podlasie z Siemiatycz)
- kategoria IV (16-18 lat) – Anna Grzeszczuk i Robert Kujawa (ZPiT „Małe Podlasie” z Siemiatycz)
- kategoria V (18-35 lat) – Monika Jasińska i Norbert Późniewski (ZPiT UW „Warszawianka)
- kategoria VI (powyżej 35 lat) – Iwona Walczak i Dariusz Nawrocki (Reprezentacyjny ZPiT Włókniarzy „Poltex” z Łodzi)
Bibliografia
- Bartnik, Magdalena: Zwyciężyła Nowa Ruda : Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich / Magdalena Bartnik // „Gazeta Olsztyńska”. – 2001, nr 123, s. 14.