Ewa Alchimowicz-Wójcik

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja z dnia 11:21, 25 lis 2016 autorstwa Konrad (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Śpiewaczka, pedagog śpiewu solowego.

Biografia

Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby (dyplom w 2002 r.). Od 1999 r. intensywnie doskonali swój warsztat, biorąc udział w licznych mistrzowskich kursach prowadzonych przez wybitnych śpiewaków, m.in. Marię Fołtyn, Ryszarda Karczykowskiego, Helenę Łazarską, Fedorę Barbieri, Jadwigę Rappe, Jadwigę Rappe czy Bożenę Betley. Współpracuje z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. W roku 2007 r. nagrała razem z Lucyną Żołnierek i akademickim Chórem im. prof. Wawrzyczka album: Pieśni Morskie oraz 25 polskich pieśni ludowych z Warmii Feliksa Nowowiejskiego. Obecnie pracuje jako pedagog śpiewu i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie i Policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie.
Jest członkiem olsztyńskiego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.

Działalność artystyczna

Już w czasie studiów brała udział w licznych koncertach: kameralnych, symfonicznych, spektaklach operowych. Występuje w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce z recitalami muzyki kameralnej oraz realizuje dzieła oratoryjno-kantatowe z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych i kameralnych. Ma w repertuarze wiele pieśni zarówno polskich kompozytorów jak i obcych, liczne arie operowe, operetkowe czy musicalowe.

Nagrody i wyróżnienia

  • Stypendium Ministra Kultury i Sztuki (2000-2001)
  • Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2002)

Dyskografia

  • Kyrie eleison / [wyk.] Bel Canto. – [Olsztyn] : 2007. – 1 płyta CD.
  • Felix Nowowiejski. 25 Polskich Pieśni Ludowych z Warmii = 25 Polish folk songs from Warmia / Feliks Nowowiejski. – Morskie Oko : 2007. – 1 płyta CD.

Multimedia

Zobacz też