Festiwal Rzeźby w Śniegu Terytorium Bieli w Elblągu 2010: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Organizator)
(Przebieg)
Linia 7: Linia 7:
  
 
==Przebieg==
 
==Przebieg==
Konkurs wznowiono po czteroletniej przerwie, spowodowanej śmiercią [[Roman Fus| Romana Fusa]], pomysłodawcy, inicjatora i głównego organizatora poprzednich edycji imprezy. Wielkie znaczenie miała również aura, w ubiegłych latach nie dopisująca w śnieg. Rzeźby wykonano i ostatecznie eksponowano (6-7 lutego - sobota i niedziela) na dziedzińcu Centrum Sztuk Galerii EL w Elblągu. Tematyka nie została narzucona. W konkursie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego (np. uczniowie Liceum Plastycznego pod kierunkiem [[Zbigniew Chrostek| Zbigniewa Chrostka]], artysta plastyk [[Bogdan Kiliński]] oraz jego podopieczni, [[Kinga Kosarz| Kinga]] i [[Konrad Kosarz]]), ale również spoza jego terenu. Materiał do tworzenia prac zapewnił uczestnikom konkursu Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zakład Usług Budowlanych Mytych. Jednocześnie we wnętrzu [[Galeria EL| Galerii EL]] zorganizowano okolicznościową wystawę, przedstawiającą historię Festiwalu oraz sylwetkę [[Roman Fus| Romana Fusa]].
+
Konkurs wznowiono po czteroletniej przerwie, spowodowanej śmiercią [[Roman Fus| Romana Fusa]], pomysłodawcy, inicjatora i głównego organizatora poprzednich edycji imprezy. Wielkie znaczenie miała również aura, w ubiegłych latach nie dopisująca w śnieg. Rzeźby wykonano i ostatecznie eksponowano (6-7 lutego - sobota i niedziela) na dziedzińcu [[Centrum Sztuk Galerii EL w Elblągu]]. Tematyka nie została narzucona. W konkursie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego (np. uczniowie Liceum Plastycznego pod kierunkiem [[Zbigniew Chrostek| Zbigniewa Chrostka]], artysta plastyk [[Bogdan Kiliński]] oraz jego podopieczni, [[Kinga Kosarz| Kinga]] i [[Konrad Kosarz]]), ale również spoza jego terenu. Materiał do tworzenia prac zapewnił uczestnikom konkursu Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zakład Usług Budowlanych Mytych. Jednocześnie we wnętrzu [[Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu| Galerii EL]] zorganizowano okolicznościową wystawę, przedstawiającą historię Festiwalu oraz sylwetkę [[Roman Fus| Romana Fusa]].
  
 
==Laureaci==
 
==Laureaci==

Wersja z 12:47, 12 mar 2013

Źródło: „Tydzień w Elblągu”. – 2010, nr 4, s. 17
Źródło: „Tydzień w Elblągu”. – 2010, nr 4, s. 17

Szósta edycja Festiwal Rzeźby w Śniegu „Terytorium Bieli”, imprezy artystycznej o charakterze konkursowym, zorganizowana w dniach 6-7 lutego 2010 r. w Elblągu.

Organizator

Przebieg

Konkurs wznowiono po czteroletniej przerwie, spowodowanej śmiercią Romana Fusa, pomysłodawcy, inicjatora i głównego organizatora poprzednich edycji imprezy. Wielkie znaczenie miała również aura, w ubiegłych latach nie dopisująca w śnieg. Rzeźby wykonano i ostatecznie eksponowano (6-7 lutego - sobota i niedziela) na dziedzińcu Centrum Sztuk Galerii EL w Elblągu. Tematyka nie została narzucona. W konkursie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego (np. uczniowie Liceum Plastycznego pod kierunkiem Zbigniewa Chrostka, artysta plastyk Bogdan Kiliński oraz jego podopieczni, Kinga i Konrad Kosarz), ale również spoza jego terenu. Materiał do tworzenia prac zapewnił uczestnikom konkursu Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zakład Usług Budowlanych Mytych. Jednocześnie we wnętrzu Galerii EL zorganizowano okolicznościową wystawę, przedstawiającą historię Festiwalu oraz sylwetkę Romana Fusa.

Laureaci

W edycji 2010 r. zwyciężyli artyści z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Małgorzata Wiśniewski, Jan Szczypka i Jacek Borcz – ich rzeźba przedstawiała litery, składające się na słowo „snow” (ang. „śnieg”).

Bibliografia

  1. PP: Śnieżne arcydzieła / PP // „Tydzień w Elblągu”. – 2010, nr 4, s. 17.