Jan Połowianiuk: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
(Utworzył nową stronę „Jest absolwentem wychowania muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, a także Podyplomowych Studiów Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 1997…”)
 
Linia 1: Linia 1:
 +
[[Image:połowianiuk.jpg|thumb|right|300px|Źródło: portal [http://www.wiadomosci24.pl/artykul/hymn_warmii_wykonal_akademicki_chor_bel_canto_141378.html#5 Wiadomości24.pl] (dostęp 26.06.2010)]]
 +
dyrygent, chórmistrz, wykładowca uniwersytecki
 
Jest absolwentem wychowania muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, a także Podyplomowych Studiów Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 1997 r. przeprowadził przewód artystyczny I stopnia w Akademii Muzycznej w Łodzi w zakresie dyrygentury i od tego czasu zajmuje stanowisko adiunkta w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
 
Jest absolwentem wychowania muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, a także Podyplomowych Studiów Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 1997 r. przeprowadził przewód artystyczny I stopnia w Akademii Muzycznej w Łodzi w zakresie dyrygentury i od tego czasu zajmuje stanowisko adiunkta w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
  

Wersja z 18:56, 26 cze 2010

Źródło: portal Wiadomości24.pl (dostęp 26.06.2010)

dyrygent, chórmistrz, wykładowca uniwersytecki Jest absolwentem wychowania muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, a także Podyplomowych Studiów Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 1997 r. przeprowadził przewód artystyczny I stopnia w Akademii Muzycznej w Łodzi w zakresie dyrygentury i od tego czasu zajmuje stanowisko adiunkta w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W swej dotychczasowej karierze dyrygenckiej prowadził 3 chóry, występując z nimi na ponad 300 koncertach w kraju i za granicą, uczestniczył z nimi w 20 krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych zdobywając w sumie 25 nagród. Najważniejsze nagrody: 1997 – I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, 1999 – I miejsce i nagroda im. H. Karlińskiego na Turnieju Chóralnym Legnica Cantat, 2000 – Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym w Myślenicach, 2004 – I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej „Łapskie Te Deum”, 2005 – Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej „Łapskie Te Deum”, 2007 – Srebrny medal na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. B. Martinu w Pardubicach (Czechy), 2008 – Grand Prix na III Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, 2008 – Grand Prix V Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „O wstęgę Drwęcy” w Brodnicy.

Ponadto ma na swoim koncie światowe prawykonanie kompozycji Miłosza Bembinowa „Stabat Mater” oraz polskie prawykonanie „Requiem gotyckiego” Ph. De Cancka. We współpracy z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej przygotowywał swój chór do licznych wykonań muzyki wokalno-instrumentalnej, m.in.: Symfonię L. van Beethovena, „Stabat Mater” oraz balet „Harnasie” K. Szymanowskiego, opery „Tosca” G. Puciniego oraz „Traviatę” G. Verdiego, oratorium „Znalezienie św. Krzyża” F. Nowowiejskiego, musicale „West side story” L. Bernsteina i „My fair lady” F. Loewego.

Jest dwukrotnym laureatem indywidualnej nagrody dla najlepszego dyrygenta Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce. Otrzymał także miano najlepszego dyrygenta na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej „Łapskie Te Deum” (2005) oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (2008).W uznaniu dorobku artystycznego Minister Kultury przyznał mu w 2006 r. honorowy medal „Za zasługi dla kultury polskiej”, zaś Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego uhonorował dyplomem uznania i nagrodą pieniężną.