Międzynarodowe Spotkania Artystyczne: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Linia 5: Linia 5:
 
== Organizatorzy  ==
 
== Organizatorzy  ==
  
*[[Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”|Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu]]  
+
*[[Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu|Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu]]  
 
*[[Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” w Elblągu|Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” w Elblągu]]
 
*[[Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” w Elblągu|Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” w Elblągu]]
  
Linia 19: Linia 19:
 
== Historia  ==
 
== Historia  ==
  
Międzynarodowe Spotkania Artystyczne realizowane były w ramach projektu, którego celem było włączanie osób niepełnosprawnych w otwarte społeczeństwo. Przez dziesięć lat (od 1997 do 2006 roku) [[Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”|Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”]] wspólnie ze [[Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” w Elblągu|Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva Art”]] realizowało cykl Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych. W 2007 roku, organizatorzy doszli do wniosku, że po dziesięciu latach promowania twórczości osób niepełnosprawnych, zostały stworzone sprzyjające warunki do przejścia do kolejnego etapu – integracji.<ref>[http://www.razemztoba.pl/index.php?NS=srodek&amp;amp;nrartyk=1988&amp;amp;slowostart=0 Zob.: portal RazemzTobą.pl – Internetowa Gazeta Osób Niepełnosprawnych]</ref> Dlatego też zmieniono formułę imprez, przekształcając je w Międzynarodowe Spotkania Artystyczne.  
+
Międzynarodowe Spotkania Artystyczne realizowane były w ramach projektu, którego celem było włączanie osób niepełnosprawnych w otwarte społeczeństwo. Przez dziesięć lat (od 1997 do 2006 roku) [[Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu|Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”]] wspólnie ze [[Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” w Elblągu|Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva Art”]] realizowało cykl Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych. W 2007 roku, organizatorzy doszli do wniosku, że po dziesięciu latach promowania twórczości osób niepełnosprawnych, zostały stworzone sprzyjające warunki do przejścia do kolejnego etapu – integracji.<ref>[http://www.razemztoba.pl/index.php?NS=srodek&amp;amp;nrartyk=1988&amp;amp;slowostart=0 Zob.: portal RazemzTobą.pl – Internetowa Gazeta Osób Niepełnosprawnych]</ref> Dlatego też zmieniono formułę imprez, przekształcając je w Międzynarodowe Spotkania Artystyczne.  
  
 
== Edycje  ==
 
== Edycje  ==

Wersja z 21:15, 3 kwi 2011

Organizowane od 1997 roku w Elblągu.

Organizatorzy

Współorganizatorzy

  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Koło Terenowe w Elblągu
  • Policealna Szkoła im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu

Cel

Prezentacja i promocja dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych w dziedzinie muzyki, teatru, filmu, tańca i plastyki. Usprawnianie procesów włączania osób niepełnosprawnych w otwarte społeczeństwo oraz wyrównywanie szans w dostępie do dóbr kultury.

Historia

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne realizowane były w ramach projektu, którego celem było włączanie osób niepełnosprawnych w otwarte społeczeństwo. Przez dziesięć lat (od 1997 do 2006 roku) Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva Art” realizowało cykl Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych. W 2007 roku, organizatorzy doszli do wniosku, że po dziesięciu latach promowania twórczości osób niepełnosprawnych, zostały stworzone sprzyjające warunki do przejścia do kolejnego etapu – integracji.[1] Dlatego też zmieniono formułę imprez, przekształcając je w Międzynarodowe Spotkania Artystyczne.

Edycje

Bibliografia

  1. Grabarczyk, Jarosław: Niepełnosprawni na scenie : sztuka nie zna barier / Jarosław Grabarczyk // „Gazeta Olsztyńska”. – 2001, nr 287, dod. „Nasza Integracja”, s. 5a.

Przypisy


Zobacz też

Oficjalna strona Spotkań