Regionalny Jarmark Wielkanocny - Olsztynek 2013: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Opis)
Linia 7: Linia 7:
  
 
==Opis==
 
==Opis==
Jarmark miał miejsce 23 marca 2013 r. na rynku miasta w Olsztynku. Swoje wyroby wystawili producenci tradycyjnej żywności. Na straganach dominowały pisanki. Wykonane zarówno metodą tradycyjną, z użyciem farb naturalnych i wosku oraz zdobione naklejankami lub zdobione włóczką na drewnianym jajku. Imprezie towarzyszyła wystawa wielkanocna, na której pokazane zostały baranki wielkanocne z masła i cukru. Można było nauczyć się sztuki malowania na szkle, wykonywania palm, zdobienia jaj, zarówno metodami tradycyjnymi, jak i współczesnymi. W programie znalazły się także występy artystyczne z udziałem kapeli [[Śparogi]] z Olsztynka, pod kierunkiem [[Wiesław Gąsiorowski|Wiesława Gąsiorowskiego]], wystąpił także zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olsztynku. Uczniowie wystąpili z inscenizacją śmigusa-dyngusa po warmińsku. Zobaczyć można było także dziecięce „[[Roztańczone Nutki]]”, „[[Na Ludową Nutkę]]”.
+
Jarmark miał miejsce 23 marca 2013 r. na rynku miasta w [[ewim:Olsztynek|Olsztynku]]. Swoje wyroby wystawili producenci tradycyjnej żywności. Na straganach dominowały pisanki. Wykonane zarówno metodą tradycyjną, z użyciem farb naturalnych i wosku oraz zdobione naklejankami lub zdobione włóczką na drewnianym jajku. Imprezie towarzyszyła wystawa wielkanocna, na której pokazane zostały baranki wielkanocne z masła i cukru. Można było nauczyć się sztuki malowania na szkle, wykonywania palm, zdobienia jaj, zarówno metodami tradycyjnymi, jak i współczesnymi. W programie znalazły się także występy artystyczne z udziałem kapeli [[Śparogi]] z Olsztynka, pod kierunkiem [[Wiesław Gąsiorowski|Wiesława Gąsiorowskiego]], wystąpił także zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olsztynku. Uczniowie wystąpili z inscenizacją śmigusa-dyngusa po warmińsku. Zobaczyć można było także dziecięce „[[Roztańczone Nutki]]”, „[[Na Ludową Nutkę]]”.
  
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==
Linia 21: Linia 21:
 
[[Category: Powiat olsztyński]]  
 
[[Category: Powiat olsztyński]]  
 
[[Category: Etnografia]]
 
[[Category: Etnografia]]
[[Category: 2011-2020]]
+
[[Category:Olsztynek (gmina miejsko-wiejska)]]
 +
[[Category: 1990-]]

Wersja z 11:28, 28 sie 2014

Plakat imprezy
Źródło: [1]

Impreza o charakterze regionalnym.

Organizatorzy

Opis

Jarmark miał miejsce 23 marca 2013 r. na rynku miasta w Olsztynku. Swoje wyroby wystawili producenci tradycyjnej żywności. Na straganach dominowały pisanki. Wykonane zarówno metodą tradycyjną, z użyciem farb naturalnych i wosku oraz zdobione naklejankami lub zdobione włóczką na drewnianym jajku. Imprezie towarzyszyła wystawa wielkanocna, na której pokazane zostały baranki wielkanocne z masła i cukru. Można było nauczyć się sztuki malowania na szkle, wykonywania palm, zdobienia jaj, zarówno metodami tradycyjnymi, jak i współczesnymi. W programie znalazły się także występy artystyczne z udziałem kapeli Śparogi z Olsztynka, pod kierunkiem Wiesława Gąsiorowskiego, wystąpił także zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olsztynku. Uczniowie wystąpili z inscenizacją śmigusa-dyngusa po warmińsku. Zobaczyć można było także dziecięce „Roztańczone Nutki”, „Na Ludową Nutkę”.

Zobacz też

Informacje na temat imprezy: