Regionalny Przegląd Ukraińskich Kolęd, Wertepów i Szczedriwok w Węgorzewie: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Utworzył nową stronę „Festiwal ukraińskich kolęd i widowisk bożonarodzeniowych, organizowany od 2010 r. ==Organizatorzy== *[[Stowarzyszenie Integracji i Rozwoju Kulturalnego Mniejszości…”)
 
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 4: Linia 4:
 
*[[Stowarzyszenie Integracji i Rozwoju Kulturalnego Mniejszości Narodowych w Polsce „Czeremosz” w Węgorzewie|Stowarzyszenie „Czeremosz”]]
 
*[[Stowarzyszenie Integracji i Rozwoju Kulturalnego Mniejszości Narodowych w Polsce „Czeremosz” w Węgorzewie|Stowarzyszenie „Czeremosz”]]
 
*[[Związek Ukraińców w Polsce. Koło w Węgorzewie]]
 
*[[Związek Ukraińców w Polsce. Koło w Węgorzewie]]
*Parafia pw. Świętego Krzyża w Węgorzewie
+
*[[ewim:Parafia pw. Świętego Krzyża w Węgorzewie|Parafia pw. Świętego Krzyża w Węgorzewie]]
  
 
==Opis==
 
==Opis==
W przeglądzie biorą udział zespoły, chóry, soliści oraz nieformalne grupy kolędnicze z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas festiwalu prezentowane są tradycyjne ukraińskie kolędy oraz jasełka i herody w obrządku greckokatolickim. Impreza wpisuje się w życie kulturalne regionu, w kultywuje tradycje kulturowe mniejszości narodowych i etnicznych, popularyzuje kulturę, muzykę i folklor ukraiński, integruje mniejszość ukraińską w regionie. Zwycięzcy przeglądu biorą udział w [[Przegląd Widowisk Kolędniczych „Herody”|Międzynarodowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Herody” w Węgorzewie]].
+
W przeglądzie biorą udział zespoły, chóry, soliści oraz nieformalne grupy kolędnicze z [[ewim:Województwo warmińsko-mazurskie|województwa warmińsko-mazurskiego]]. Podczas festiwalu prezentowane są tradycyjne ukraińskie kolędy oraz jasełka i herody w obrządku greckokatolickim. Impreza wpisuje się w życie kulturalne regionu, w kultywuje tradycje kulturowe mniejszości narodowych i etnicznych, popularyzuje kulturę, muzykę i folklor ukraiński, integruje mniejszość ukraińską w regionie. Zwycięzcy przeglądu biorą udział w [[Przegląd Widowisk Kolędniczych „Herody”|Międzynarodowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Herody” w Węgorzewie]].
  
 
==Edycje==
 
==Edycje==
*[[I Regionalny Przegląd Ukraińskich Kolęd, Wertepów i Szczedriwok w Węgorzewie|2010]]
+
*[[Regionalny Przegląd Ukraińskich Kolęd, Wertepów i Szczedriwok w Węgorzewie - 2010]]
*[[II Regionalny Przegląd Ukraińskich Kolęd, Wertepów i Szczedriwok w Węgorzewie|2011]]
+
*[[Regionalny Przegląd Ukraińskich Kolęd, Wertepów i Szczedriwok w Węgorzewie - 2011]]
  
 
[[Category:Festiwale]]
 
[[Category:Festiwale]]
 
[[Category:Muzyka]]
 
[[Category:Muzyka]]
[[Category:Powiat węgorzewski]]
+
[[Category:Powiat węgorzewski]][[Category:Węgorzewo (gmina miejsko-wiejska)]]
[[Category:2001-2010]]
+
[[Category:1990-]]
[[Category:2011-2020]]
 

Aktualna wersja na dzień 09:38, 29 wrz 2014

Festiwal ukraińskich kolęd i widowisk bożonarodzeniowych, organizowany od 2010 r.

Organizatorzy

Opis

W przeglądzie biorą udział zespoły, chóry, soliści oraz nieformalne grupy kolędnicze z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas festiwalu prezentowane są tradycyjne ukraińskie kolędy oraz jasełka i herody w obrządku greckokatolickim. Impreza wpisuje się w życie kulturalne regionu, w kultywuje tradycje kulturowe mniejszości narodowych i etnicznych, popularyzuje kulturę, muzykę i folklor ukraiński, integruje mniejszość ukraińską w regionie. Zwycięzcy przeglądu biorą udział w Międzynarodowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Herody” w Węgorzewie.

Edycje