Zespół Tańca Nowoczesnego Contra: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 17: Linia 17:
  
 
==Historia==
 
==Historia==
Zespół powstał na przełomie 1978/1979 r. z inicjatywy instruktora tańca w [[Olsztyński Ośrodek Taneczny| Olsztyńskim Ośrodku Tanecznym]] [[Piotr Galiński| Piotra Galińskiego]]. Po raz pierwszy zaprezentował się olsztyńskiej publiczności w lutym 1979 r. na imprezie tanecznej, zorganizowanej przez [[Olsztyński Ośrodek Taneczny| OOT]] w [[Klub NOT| Klubie NOT]]. Po pierwszym odniesionym sukcesie zespół występował na wielu imprezach oficjalnych oraz komercyjnych, np. podczas akademii 1-Majowych czy imprez plenerowych podczas dorocznych Dni Zwycięstwa. Brał również udział w „Spotkaniach z Muzyką” - koncertach tematycznych o charakterze edukacyjnym, organizowanych przez olsztyńską [[Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie| Filharmonię]] dla szkół i przedszkoli <ref>Na podstawie: ''Spotkania z Muzyką. Koncerty dla szkół. Sezon koncertowy 1987/88, Olsztyn, 1987.</ref>. Na olsztyńskim festiwalu w trakcie Dni Olsztyna 1979 „Contra” reprezentowała lokalne zespoły taneczne. W październiku 1979 r. startowała w Mistrzostwach Polski Zespołów Tanecznych w Radomiu, gdzie zajęła szóste finałowe miejsce. Do końca 1979 r. zespół prezentował swoje programy taneczne podczas wielu imprez na terenie miasta i województwa. W 1980 r. wystąpił m.in. w programie estradowym, organizowanym przez [[Olsztyński Ośrodek Taneczny]] z okazji 35. rocznicy Wyzwolenia Olsztyna w olsztyńskiej [[Hala Widowiskowo-Sportowa „Urania”| Hali Widowiskowo-Sportowej]]. „Contra” występowała również na I Lubuskich Spotkaniach Tanecznych, zorganizowanych w Zielonej Górze, w programie Telewizji Polskiej poświęconym tej imprezie oraz w Nowym Sączu podczas uroczystego otwarcia Klubu Tańca Towarzyskiego. Brak danych nt. dalszej kariery artystycznej zespołu.
+
Zespół powstał na przełomie 1978/1979 r. z inicjatywy instruktora tańca w [[Olsztyński Ośrodek Taneczny| Olsztyńskim Ośrodku Tanecznym]] [[Piotr Galiński| Piotra Galińskiego]]. Po raz pierwszy zaprezentował się olsztyńskiej publiczności w lutym 1979 r. na imprezie tanecznej, zorganizowanej przez [[Olsztyński Ośrodek Taneczny| OOT]] w [[Klub NOT| Klubie NOT]]. Po pierwszym odniesionym sukcesie zespół występował na wielu imprezach oficjalnych oraz komercyjnych, np. podczas akademii 1-Majowych czy imprez plenerowych podczas dorocznych Dni Zwycięstwa. Brał również udział w „Spotkaniach z Muzyką” - koncertach tematycznych o charakterze edukacyjnym, organizowanych przez olsztyńską [[Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie| Filharmonię]] dla szkół i przedszkoli <ref>Na podstawie: ''Spotkania z Muzyką. Koncerty dla szkół. Sezon koncertowy 1987/88, Olsztyn, 1987.</ref>.<br> Na olsztyńskim festiwalu w trakcie Dni Olsztyna 1979 „Contra” reprezentowała lokalne zespoły taneczne. W październiku 1979 r. startowała w Mistrzostwach Polski Zespołów Tanecznych w Radomiu, gdzie zajęła szóste finałowe miejsce. Do końca 1979 r. zespół prezentował swoje programy taneczne podczas wielu imprez na terenie miasta i województwa. W 1980 r. wystąpił m.in. w programie estradowym, organizowanym przez [[Olsztyński Ośrodek Taneczny]] z okazji 35. rocznicy Wyzwolenia Olsztyna w olsztyńskiej [[Hala Widowiskowo-Sportowa „Urania”| Hali Widowiskowo-Sportowej]]. „Contra” występowała również na I Lubuskich Spotkaniach Tanecznych, zorganizowanych w Zielonej Górze, w programie Telewizji Polskiej poświęconym tej imprezie oraz w Nowym Sączu podczas uroczystego otwarcia Klubu Tańca Towarzyskiego. Brak danych nt. dalszej kariery artystycznej zespołu.
  
 
==Bibliografia==
 
==Bibliografia==

Wersja z 13:26, 3 wrz 2010

Źródło: Ze zbiorów WBP w Olsztynie
Źródło: Ze zbiorów WBP w Olsztynie

Olsztyński amatorski zespół estradowy, aktywny artystycznie w l. 70-80-tych XX w.

Skład

Historia

Zespół powstał na przełomie 1978/1979 r. z inicjatywy instruktora tańca w Olsztyńskim Ośrodku Tanecznym Piotra Galińskiego. Po raz pierwszy zaprezentował się olsztyńskiej publiczności w lutym 1979 r. na imprezie tanecznej, zorganizowanej przez OOT w Klubie NOT. Po pierwszym odniesionym sukcesie zespół występował na wielu imprezach oficjalnych oraz komercyjnych, np. podczas akademii 1-Majowych czy imprez plenerowych podczas dorocznych Dni Zwycięstwa. Brał również udział w „Spotkaniach z Muzyką” - koncertach tematycznych o charakterze edukacyjnym, organizowanych przez olsztyńską Filharmonię dla szkół i przedszkoli [1].
Na olsztyńskim festiwalu w trakcie Dni Olsztyna 1979 „Contra” reprezentowała lokalne zespoły taneczne. W październiku 1979 r. startowała w Mistrzostwach Polski Zespołów Tanecznych w Radomiu, gdzie zajęła szóste finałowe miejsce. Do końca 1979 r. zespół prezentował swoje programy taneczne podczas wielu imprez na terenie miasta i województwa. W 1980 r. wystąpił m.in. w programie estradowym, organizowanym przez Olsztyński Ośrodek Taneczny z okazji 35. rocznicy Wyzwolenia Olsztyna w olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. „Contra” występowała również na I Lubuskich Spotkaniach Tanecznych, zorganizowanych w Zielonej Górze, w programie Telewizji Polskiej poświęconym tej imprezie oraz w Nowym Sączu podczas uroczystego otwarcia Klubu Tańca Towarzyskiego. Brak danych nt. dalszej kariery artystycznej zespołu.

Bibliografia

  1. Zespół Tańca Nowoczesnego „Contra”. – „Kwartalne Wiadomości Olsztyńskiego Ośrodka Tanecznego w Olsztynie”. – 1980, nr 1, s. 12.

Przypisy

  1. Na podstawie: Spotkania z Muzyką. Koncerty dla szkół. Sezon koncertowy 1987/88, Olsztyn, 1987.