Anna Kowalczyk

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

(1976- ) - projektantka mody, malarka, ilustratorka

Biografia

Urodziła się 1976 r. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uzyskała dyplom w Katedrze Sztuk Pięknych z zakresu projektowania graficznego tkanin. Mieszka i pracuje w miejscowości Bemowizna koło Braniewa.

Działalność

Po studiach pracowała jako nauczyciel sztuki w szkole w Braniewie. Pracę projektantki rozpoczęła od otwarcia własnego atelier, w którym projektowała pojedyncze egzemplarze strojów wieczorowych. Od 2006 r. prowadzi Pracownię Artystyczną w Braniewie, w której projektuje unikatowe kreacje wieczorowe, suknie ślubne oraz konfekcję lekką. Jej kolekcje prezentowane są podczas pokazów mody, konkursów piękności oraz innych okolicznościowych imprez, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych. Projektantka ma na swoim koncie m.in. pokazy w Fabryce Trzciny w Łodzi, szereg pokazów Przy Fundacji Yang Polisch Designer w warszawskim klubie Maska Michała Milowicza oraz sesje do „Vivy” i magazynu „Gentleman”.

Twórczość

Uprawia malarstwo olejne. Zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzy wyroby z masy solnej. Ilustrowała okładkę do książki Dariusza Lisa Przyjaciele i wrogowie (2000) oraz okładkę i ilustracje do Legend Heleny Tyszkiewicz (2002). Jej prace były eksponowane na wystawie w Bibliotece Publicznej Gminy Braniewo i Miejskim Ośrodku Kultury w Braniewie.

Bibliografia

  1. Staniszewska, Agnieszka: Robi to, co lubi : zaprojektowała stroje dla najpiękniejszych / Agnieszka Staniszewska // „Dziennik Elbląski”. - 2005, nr 44, s. 4.
  2. Staniszewska, Agnieszka: W jej sukniach występują misski : kreacje Anny Kowalczyk / Agnieszka Staniszewska // „Dziennik Elbląski”. - 2006, nr 274, s. 6.

Zobacz też