Dni Młodych Muzyków

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

Sześciodniowa impreza muzyczna o charakterze przeglądu, zorganizowana w dniach 8-17 lutego 1984 r. w olsztyńskim zamku i filharmonii.

Organizator

Komitet programowy

  • Irena Dębińska
  • Regina Smendzianka
  • Leon Markiewicz
  • Eugeniusz Sąsiadek
  • Franciszek Wesołowski
  • Kazimierz Wiłkomirski
  • Janusz Cegiełła (sekretarz)

Przebieg

8 lutego

Koncert kameralny w olsztyńskim Muzeum Warmii i Mazur (Sala Kromerowska) – początek: 18.00. Prowadzenie: Zbigniew Pawlicki

Wykonawcy

  • Piotr Zalewski (lutnia, gitara klasyczna)
  • Joanna Kubaszewska (sopran)
  • Lidia Krzyżanowska (fortepian)

Program

  • John Dowland: Goliarda, Allemande, Fantazja
  • Aleksander Tasman: Suita
  • Ruiz Pipo: Cancion y danza
  • Izaak Albeniz: Asturias
  • Baden Powell: Walc sentymentalny
  • Enrique Granados: Przy dźwiękach gitary, Nie płaczcie, oczy
  • Piotr Czajkowski: Trawuszka
  • Claude Debussy: Fantoches, Green, Mandolina
  • Giuseppe Verdi: aria Violetty z opery Traviata

10 lutego

Koncert symfoniczny w Państwowej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie – początek: 18.00. Prowadzenie: Jan Weber

Wykonawcy

Program

  • Marcin Błażewicz: Eruptio
  • Henryk Czyż: Canzona do barocco
  • Wolfgang Amadeusz Mozart: motet Exultate Jubilate KV 165, Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce i altówkę

11 lutego

Koncert solistów w Państwowej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie – początek: 18.00. Prowadzenie: Jan Weber

Wykonawcy

  • Mariola Krawczyk (sopran)
  • Jadwiga Kucharczyk (fortepian)
  • Marek Szydło (baryton)
  • Alicja Faryniarz {fortepian}

Program

  • Antoni Dvořak: 7 melodii cygańskich
  • Fryderyk Chopin: Scherzo b-moll
  • Ludwig van Beethoven: Sonata Waldsztajnowska
  • Feli Mendelssohn-Bartholdy: Wariacje series d-moll
  • Fryderyk Chopin: Walc F-dur, Fantazja – Impromptu cis-moll, Sonata h-moll
  • Mulice Ravel: cykl pieśni Don Kichota do Dulcynei
  • Geogr. Friedrich Haendel: aria Cezara z opery Juliusz Cezar
  • Piotr Czajkowski: aria Oniegina z opery Eugeniusz Oniegin
  • Stanisław Moniuszko: pieśń Stanisława z opery Verbum nobile
  • Joann Sebastian Bach: aria z Pasji wg św. Mateusza

14 lutego

Koncert kameralny w olsztyńskim Muzeum Warmii i Mazur (Sala Kromerowska) – początek: 18.00. Prowadzenie: Zdzisław Sierpiński

Wykonawcy

  • Krzysztof Olczak (akordeon)
  • Wojciech Szewczyk (fortepian)

Program

  • Andrzej Chrzanowski: Studium III
  • Krzysztof Olczak: Fantasmagorie
  • Arne Nordheim: Dinosauros na akordeon i taśmę magnetofonową
  • Fryderyk Chopin: Fantazja f-moll op. 49
  • Claude Debussy: Imane I seria, Odblaski na wodzie, W hołdzie Rameau, Ruch
  • Ferenc Liszt: Walc „Mefisto”

16 lutego

Koncert kameralny w Państwowej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie – początek: 18.00. Prowadzenie: Zbigniew Pawlicki

Wykonawcy

  • Brygida Gwiazdowska (flet)
  • Lucyna Olender (fortepian)
  • Kwartet Perkusyjny Akademii Muzycznej z Poznania
  • Kwartet Instrumentów Dętych „Akademia”

Program

  • Enrico Bozza: Imane na flet solo op. 38
  • Artur Honegger: Dance de la chevre na flet solo
  • Joann Sebastian Bach: Sonata E-dur BMV 1035
  • Franz Schubert: Introdukcja i wariacje
  • Gabriel Faure: Fantazja op. 79
  • Grażyna Pstrokońska-Navratil: Ostinato
  • S. Hodkinson: Drawings set nr 1
  • A. Payson: Kwartet
  • Gabriel Faure: Kwintet g-moll
  • Jacques Ibert, Trdis Pieces Breues, Malcolm Arnold: Three shanties

17 lutego

Koncert symfoniczny w Państwowej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie – początek: 18.00.

Wykonawcy

Program

  • Johannes Brahms: Koncert fortepianowy B-dur
  • Wolfgang Amadeusz Mozart: uwertura do opery Wesele Figara
  • Antoni Dvořak: Pieśń o księżycu z opery Rusałka
  • Giacomo Puccini: aria Toski z opery Tosca