Festiwal Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku - 2009

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Druga edycja wydarzenia kulturalnego Festiwalu Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego, zorganizowana w Olsztynku 20 marca 2009 r.

Opis

Festiwal zorganizowany w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. W trakcie uroczystości przekazano szkole gitarę, która była własnością Jacka Kaczmarskiego. W konkursie brali udział uczniowie powiatu olsztyńskiego. Konkurs przeprowadzony był w kategoriach: piosenka i poezja. Występy przeplatane były słowem wprowadzającym, co pozwoliło na lepsze zrozumienie przekazu autora. Koordynatorem festiwalu była Dorota Linkiewicz, nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku.

Jury

  • Izabela Smolińska-Letza
  • Dorota Walter-Obrębska
  • Adam Kochanowski
  • ks. Marek Gbiorczyk

Laureaci

  • Kategoria – Piosenka:

1. miejsce – Julia Kaczmarczyk z Gimnazjum w Dywitach za wykonanie piosenki Mury

  • Kategoria – Poezja:

1. miejsce - Bartłomiej Stawicki z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kaczmarskiego w Olsztynku za interpretację utworu Pada ciemność
Nagroda Publiczności – Sabina Pełka z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kaczmarskiego w Olsztynku za utwór Mury

Bibliografia

  1. Linkiewicz, Dorota: Nie tylko „Mury” : II Festiwal im. J. Kaczmarskiego w I LO w Olsztynku / Dorota Linkiewicz // „Przegląd Warmiński”. – 2009, nr 4, s. 4.
  2. Mery: Konkurs poezji i poezji śpiewanej w Olsztynku : „Solidarność”, „Obława”, „Mury” / Mery. – Il. // „Gazeta Dywicka”. – 2009, nr 2, s. 6.