Festiwal Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku - 2011

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Źródło: [1]
Źródło: [2]

Czwarta edycja wydarzenia kulturalnego, Festiwalu Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego, zorganizowana w Olsztynku 25 marca 2011 r.

Opis

Festiwal zorganizowany w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych powiatu olsztyńskiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 uczestników, m.in. chóry z Dobrego Miasta i Gietrzwałdu. Razem 65 osób. Konkurs przeprowadzony był w kategoriach: piosenka i poezja. Wykonawców oceniała komisja konkursowa powołana przez organizatora. Po raz pierwszy przed Festiwalem Poezji i Piosenki przeprowadzono konkurs plastyczny dotyczący Jacka Kaczmarskiego oraz jego twórczości. Na konkurs wpłynęło 15 prac. Laureatem konkursu plastycznego został Rafał Wasilewski z II Gimnazjum w Barczewie.

Laureaci

Kategoria – Piosenka

Kategoria – Poezja

  • 1. miejsce - Łukasz Wilk z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kaczmarskiego w Olsztynku za interpretację utworu Zaproszenie do piekła
  • 2. miejsce – zespół Muzycznego Gimnazjum Niepublicznego na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście
  • 3. miejsce – Agnieszka Ługowska z Olsztynka

Bibliografia

  1. Katarzyński, Władysław: Jacek Kaczmarski zawsze aktualny : festiwal poezji i piosenek barda „Solidarności” / Władysław Katarzyński // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 71, s. 4.