Krzysztof Cekała

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Źródło: Strona internetowa http://80.51.45.250/de

(1951- ) – malarz amator

Biografia

Urodził się w 1951 r. w Mrągowie. Jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecna Szkoła Główna Handlowa). Mieszka i tworzy w Mrągowie.

Działalność

Od 1977 r. uczestniczy w Wojewódzkich Przeglądach Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie, a także plenerach malarskich organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie. Ostatnio uczestniczył m.in. w plenerach malarskich organizowanych przez Kongregację Przemysłowo-Handlową (2003-2008).

Twórczość

Malarstwo sztalugowe uprawia od połowy lat 70-tych. Tworzy również w dziedzinie grafiki i rzeźby.

Wystawy

Brał udział w konkursach i plenerach plastyki nieprofesjonalnej. Jego prace eksponowano na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Klubie Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie (1979), Klubie Twórcy Amatora „Bimanol” w Olsztynie (1980) i w Warszawie oraz w Kinie „Kopernik” w Olsztynie (1983) z okazji rocznicy nadania Olsztynowi praw miejskich.

Nagrody i wyróżnienia

Otrzymał szereg nagród i wyróżnień, m.in.:

Bibliografia

  1. Plastycy nieprofesjonalni województwa olsztyńskiego : katalog. - Olsztyn : Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego ; Wojewódzki Dom Kultury, 1985. – S. 18.
  2. Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie w 1989 roku, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 6/84
  3. Protokół z posiedzenia jury XVIII Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 12/24