Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz przed olsztyńskim koncertem Matta Duska w 2014 roku
Źródło: Archiwum MOK Olsztyn

(1982-) - animatorka kultury, dziennikarka.

Biografia i działalność

Urodziła się w 1982 roku w Braniewie. Ukończyła pedagogikę (specjalność: animacja społeczno-kulturalna) na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W latach 2001-2007 współpracowała ze studenckim Radiem UWM FM jako reporterka, prezenterka i wydawca programu. W tym czasie była zaangażowana również w międzynarodowy projekt współpracy młodzieży z Polski i Niemiec pn. „O&O - okiem partnera”, obejmującym warsztaty radiowe dla młodzieży. W latach 2003-2005 związana była z Telewizją Olsztyn, działającą w sieci kablowej Vectra, jako reporterka. Współpracowała też z Agencją Produkcji Radiowych ACME przy realizacji audycji „Moda na Warmię i Mazury” poświęconej atrakcjom turystycznym regionu, nadawanej na antenach Radia Olsztyn, warszawskiego Radia dla Ciebie i rozgłośni polonijnej w Londynie.

Jest współautorką nadawanej na antenie Radia Olsztyn audycji „Echosonda”, poświęconej Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu. Od 2007 do 2009 roku pracowała w firmie Edytor sp. z.o.o, wydawcy „Gazety Olsztyńskiej”, jako redaktor pierwszego tygodnika dla dzieci pt. „Junior”, następnie w Dziale Marketingu i Promocji. W 2008 roku współpracowała z olsztyńskim oddziałem Telewizji Polskiej S.A. jako prowadząca w program „Polska na weekend”, emitowany w TVP Olsztyn i TVP Polonia.

Od 2009 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, obecnie na stanowisku kierownika Działu Informacji, Wydawnictw i Wystaw.

Bibliografia

  1. Informacje zamieszczone przez MOK Olsztyn.