Marta Drózda-Kulkowska

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: Strona internetowa Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Cantata

Dyrygent, dyrektor artystyczny Elbląskiego Chóru Młodzieżowego „Bel Canto” i Chóru Cantata Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

Biografia

Ukończyła Muzykologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w ramachktórej zrealizowała specjalizację z Dyrygentury Chóralnej w klasie dra Grzegorza Pecki. Następnie ukończyła Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy m.in. u prof. Benedykta Błońskiego. Mieszka i pracuje w Elblągu.

Działalność

Pracuje w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, gdzie m.in. prowadzi chór szkolny II stopnia. W 2003 r. założyła Elbląskiego Chóru Młodzieżowego „Bel Canto”, z którym zdobyła wiele nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z Chórem Cantata Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, co zaowocowało już w następnym roku sukcesami chóru.

Osiągnięcia

  • Brązowy Dyplom na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Pieśni Pasyjnej” w Bydgoszczy z Chórem „Bel Canto” (2009),
  • dyplom za udział w XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2009”pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krzysztofa Pendereckiego, z Chórem „Cantata” (2009)
  • III Miejsce w Konkursie V Festiwal „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie z Chórem „Cantata” (2009)
  • I Miejsce w Konkursie V Festiwal „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie z Chórem „Bel Canto” (2009)
  • Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie za najlepsze wykonanie pieśni inspirowanej muzyką ludową w Konkursie V Festiwal „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie z Chórem „Bel Canto” (2009)
  • Puchar Dyrektora Generalnego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej za najlepsze wykonanie utworu współczesnego kompozytora w Konkursie V Festiwal „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie z Chórem „Bel Canto” (2009)
  • Brązowy Dyplom na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Heart of Europe” w niemieckim Gelnhausen z Chórem Cantata (2010)

Zobacz też