Mirosław Micia Bojenko

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

(1954- ) - fotografik, rzeźbiarz, animator kultury

Biografia

Urodził się w 1954 r. w Szczecinie. Od 1992 r. mieszka w Glotowie, na Warmii (gmina Dobre Miasto).

Działalność

Jest członkiem Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki”. Prowadzi w Glotowie Galerię „Obora”. Tam też tworzy i jest animatorem różnych działań artystycznych. W 2002 r. zorganizował polsko-niemieckie sympozjum, plener artystyczny i wystawę pt. „Sztuka w krajobrazie”.

Wystawy

Pokazywał swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Olsztynie w Bohema Jazz Club, Galerii Zaułek, Galerii ZPAP, Galeriach Miejskiego Domu Kultury, Galerii M&M Pileckich, w Nidzicy w Galerii Zamkowej, na zamku w Lidzbarku Warmińskim, w Jonkowie na wystawie Ręką Dzieło, w Dobrym Mieście na wystawie z okazji obchodów 680- lecia miasta, w Galerii „Obora” w Glotowie, w Osnabruck w Kulturzentrum Ostpreussen Ellingen. Jego prace prezentowane są także w prasie i popularnych magazynach, jak „Voyage”, „Enter”, wykorzystywane są także w telewizji oraz filmie

Nagrody i wyróżnienia

  • Stypendium Ministerstwa Kultury (2003)

Bibliografia

  1. Bojenko, Mirosław: Bukowy gaj / Mirosław Bojenko ; rozm. Beata Waś // „Gazeta Olsztyńska”. - 2006, nr 115, dod. Nasza Warmia, nr 20, s. 3.
  2. Kochajmy Warmię!= Ermland ist der Lieve wer!= Let's fall in love with Warmia! / oprac. graf. Adam Kurłowicz. Olsztyn : Urząd Miasta Olsztyn, 2006. – S. 42.
  3. Kryszałowicz, Lech: Micia, łowca chmur / Lech Kryszałowicz // „Gazeta Olsztyńska”. - 2003, nr 92, dod. Reporter, nr 18, s. 10.

Zobacz też