Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej Zielona Góra ’84 Eliminacje Wojewódzkie

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wojewódzka edycja projektu muzycznego o charakterze konkursowym, zrealizowana w miesiącach luty-kwiecień 1984 r. w miastach Warmii i Mazur.

Opis

Opisywany projekt odbywał się na terenie Warmii i Mazur na czterech poziomach: środowiskowym, miejsko-gminnym, rejonowym i wojewódzkim. W eliminacjach rejonowych uczestniczyło około 120 osób; przeprowadzono je w miejscowościach:

Do eliminacji wojewódzkich jury zaklasyfikowało 23 podmioty wykonawcze – odbyły się w dniach 7-8 kwietnia 1984 r. w Bartoszycach. Ich organizatorem była Pracownia Muzyki Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie przy udziale Bartoszyckiego Domu Kultury. Uczestniczyło w nich 20 solistów, 1 zespół i 2 duety.

Laureaci

Ponadto wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. W imprezie wyróżniono również 12 instruktorów oraz organizatorów eliminacji różnych szczebli.
W Inowrocławiu – podczas eliminacji międzywojewódzkich – wśród laureatów zakwalifikowanych do udziału w Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze znalazła się Danuta Dakiniewicz z Bartoszyc.

Bibliografia

  1. Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie 1984, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 1984, sygn. 6/77.

Przypisy

  1. Brak danych nt. imienia.