Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Piosenki Bydgoszcz ’84 Eliminacje Wojewódzkie

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wojewódzka edycja projektu muzycznego o charakterze konkursowym, zrealizowana w miesiącach styczniu i lutym 1984 r. w miastach Warmii i Mazur.

Organizator

  • Zarząd Wojewódzki Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Olsztynie

Współorganizator

Opis

Opisywany projekt odbywał się w Polsce na czterech poziomach: rejonowym, wojewódzkim, międzywojewódzkim i centralnym. Na Warmii i Mazurach na poziomie rejonowym i wojewódzkim Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie udzielał głównemu organizatorowi pomocy w sprawach organizacyjnych i merytorycznych.
W styczniu zorganizowano eliminacje rejonowe w miejscowościach:

W eliminacjach rejonowych uczestniczyło ogółem 40 zespołów, które podczas swoich wystąpień prezentowały muzykę rockową i bluesową. Do eliminacji wojewódzkich jury zaklasyfikowało 2 wokalistów oraz 8 zespołów muzycznych:

Właściwe eliminacje wojewódzkie miały miejsce 12 lutego 1984 r. w Sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie. Głównym organizatorem imprezy była Pracownia Muzyczna placówki. Wówczas jury zaklasyfikowało do eliminacji międzywojewódzkich w Bydgoszczy 4 zespoły muzyczne:

Wyróżnienie w postaci możliwości udziału w Opolskich Spotkaniach Muzycznych uzyskała grupa „Rose”.
Na Przeglądzie Międzywojewódzkim w Bydgoszczy żaden z wymienionych wyżej zespołów nie znalazł się w gronie laureatów.

Bibliografia

  1. Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie 1984, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 1984, sygn. 6/77.