Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2010

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Kolejna edycja konkursu zespołów rockowych z regionu Warmii i Mazur zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynku w ramach Olsztyneckich Konfrontacji Rockowych PRO-ROCK.

Opis

Przegląd miał miejsce 14 marca 2010 r. w Olsztynku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynku. Udział w konfrontacjach muzycznych mogły zadeklarować zespoły muzyków amatorów działające przy ośrodkach kultury, a także zespoły działające samodzielnie wykonujące każdą odmianę muzyki rockowej nie tylko z regionu Warmii i Mazur. Do konkursu zakwalifikowało się 12 zespołów . W komisji konkursowej zasiadali muzycy z olsztyńskiego zespołu Kangaroz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami pieniężnymi, sesją nagraniową, akcesoriami muzycznymi. Fundatorami nagród byli Studio X w Olsztynie oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Laureaci

Spośród zespołów z Płocka, Olecka, Olsztyna, Reszla, Giżycka, Nowego Miasta Lubawskiego, Bartoszyc oraz Olsztynka komisja konkursowa nagrodziła trzy formacje. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi „T-Box” z Giżycka. Formacja „Queen Of Sorrow” z Reszla zajęła miejsce drugie, zaś na miejscu trzecim olsztynecka grupa „BurningIce” (ex „Discret Noise”).

Bibliografia

  1. Kronika MGOK-u / „ALBO”. – 2010, nr 2, s. 18.