Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2011

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Plakat.
Źródło: http://band.pl/

Kolejna edycja konkursu zespołów rockowych z regionu Warmii i Mazur zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynku w ramach Olsztyneckich Konfrontacji Rockowych PRO-ROCK.

Opis

Przegląd miał miejsce 13 marca 2011 r. o godz. 16:00 w Olsztynku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynku. Udział w konfrontacjach muzycznych mogły zadeklarować zespoły muzyków amatorów działające przy ośrodkach kultury, a także zespoły działające samodzielnie, wykonujące każdą odmianę muzyki rockowej nie tylko z regionu Warmii i Mazur. Do konkursu zakwalifikowało się 20 zespołów między innymi z Opola Chodzieży, Lublina, Gdańska i oczywiście zespoły z Warmii i Mazur. W komisji konkursowej zasiadali muzycy z olsztyńskich zespołów Big Day oraz Kookaburra, który zmienił nazwę na Taxi.

Laureaci

Spośród zespołów, które brały udział w konkursie komisja konkursowa nagrodziła trzy formacje. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi „Bregma” z Gdańska. Olsztynecka formacja Burning Ice zajęła miejsce drugie, zaś na miejscu trzecim uplasowała się olsztyńska grupa grupa Headshot.

Bibliografia

  1. Kronika MGOK-u / „ALBO”. – 2011, nr 2, s. 19.