Plener Malarski Warmińska Jesień w Dobrym Mieście

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Projekt artystyczny realizowany w latach 70-tych XX wieku w Dobrym Mieście.

Organizatorzy Pleneru

Cele projektu

„Wyjście naprzeciw programowi »Sojusz Świata Pracy z Kulturą«. Każdy z uczestników pleneru pozostawia w Dobrym Mieście jeden obraz, a w ten sposób dają początek Galerii Sztuki w Warfamie”[1].

Opis

Opisywany projekt w pierwszej edycji zrealizowano w okolicach miejscowości Cerkiewnik i miał charakter międzynarodowy. Do uczestnictwa w plenerze organizatorzy zaprosili 20 plastyków, w tym 4 z Republiki Federalnej Niemiec (Düsseldorfu), 3 z Danii (nie mogli przybyć) oraz 13 z kraju (Warszawy, Gdańska, Białegostoku i Olsztyna). Drugą edycję projektu zorganizowano w okolicach miejscowości Cerkiewnik i Swobodno – i tym razem miała charakter wyłącznie ogólnopolski. Łącznie – w ramach obu edycji - powstało ponad 130 dzieł plastycznych, głownie pejzaży w rozmaitych interpretacjach: symbolicznych, nadrealistycznych, ekspresjonistycznych, realistycznych. W ramach obu edycji imprezy odbyły się również wystawy poplenerowe w olsztyńskim Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki[2].

Edycje

Bibliografia

  1. I Międzynarodowy Plener Malarski w Dobrym Mieście „Warmińska Jesień ‘78” . – Olsztyn : Klub Międzynarodowej Prasy i Książki w Olsztynie, 1978.
  2. II Ogólnopolski Plener Malarski w Dobrym Mieście „Warmińska Jesień ‘79” . – Olsztyn : Klub Międzynarodowej Prasy i Książki w Olsztynie, 1978.

Przypisy

  1. I Międzynarodowy Plener Malarski w Dobrym Mieście „Warmińska Jesień ‘78” . – Olsztyn : Klub Międzynarodowej Prasy i Książki w Olsztynie, 1978.
  2. Brak danych chronologicznych.