Plener artystyczny Kadyny – wioska sztuki – 2010 r.

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Żródło: [1]
Żródło: [2]
Kolejna edycja Pleneru artystycznego „Kadyny – wioska sztuki” dla artystyczne uzdolnionej młodzieży, zorganizowana w Kadynach w dniach 29 czerwca- 3 lipca 2010 r.

Organizatorzy

Wsparcie finansowe - samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz Narodowe Centrum Kultury.
Koordynator projektu - Ewa Bednarska-Siwilewicz.

Cele

  • wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami
  • możliwość skupienia się nie tylko na pracy artystycznej , ale też na rozmowach o sztuce

„Ważnym aspektem całego przedsięwzięcia była możliwość skupienia się nie tylko na pracy artystycznej i wymianie doświadczeń warsztatowych, ale też na rozmowach o sztuce (...) Codzienne korekty pomagają w rozwoju lub znalezieniu własnych środków plastycznego wyrazu, a praca wśród rówieśników o podobnych pasjach działa twórczo” – charakteryzowała cele spotkań koordynator projektu Ewa Bednarska-Siwilewicz [1]

Opis

W Plenerze uczestniczyło 25 osób, młodzi artyści z całej Polski: Łodzi, Nowego Sącza, Zduńskiej Woli, Gdańska, Elbląga, Luzina, uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W programie były warsztaty artystyczne, prowadzone przez specjalistów z zakresu ceramiki, malarstwa, batiku oraz fotografii. Warsztaty prowadzili:

Uczestnicy pleneru wybudowali piece do wypalania ceramiki, aby brać udział w całym procesie powstawania prac ceramicznych od początku do końcowego etapu. Nowością pleneru były drzeworyty i linoryty. Wystawa poplenerowa „Cuda z Kadyn” została zorganizowana w Galerii Nobilis Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w dniach 19 sierpnia-10 września 2010 r. Pokazane zostały prace ceramiczne, malarskie, batiki, grafiki, linoryty, drzeworyty i fotografie. Plenerowi towarzyszyły koncerty, warsztaty dziennikarskie, wystawy, wycieczki krajoznawcze w Kadynach i okolicach.

Bibliografia

  1. Jan: Poplenerowe dzieła na wystawie w Światowidzie / Jan // „Nasz Elbląg”. –2010, nr 31, s. 5.

Przypisy

  1. Jan, Poplenerowe dzieła na wystawie w Światowidzie, Nasz Elbląg, 2010, nr 31, s.5

Zobacz też

  1. Fotoreportaż Elbląskiej Gazety Internetowej portEL.pl [3]

Multimedia

  1. Film na stronie internetowej Wirtualnego Centrum Kultury Światowid [4]