Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego w Mrągowie - 2008

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Łukasz Borkowski
Źródło: „Nasz Powiat Mrągowski”, 2008, nr 5, s. 4

Pierwsza edycja imprezy muzycznej o charakterze konkursowym, poświęconej pamięci Jacka Kaczmarskiego (1957- 2004), zorganizowany 10 kwietnia 2008 r. w Mrągowie.

Organizator

Jury

Opis

Opisywana edycja imprezy odbyła się w sali mrągowskiego Jazz Clubu. Po prezentacji młodych uczestników konkursu odbył się recital zespołu „Czerwony Tulipan” oraz koncert miejscowego Chóru „Schola Vocale” pod batutą Cezarego Nowakowskiego. W imprezie udział wzięło około 120 widzów.
Jako że opisywana impreza odbywała się pod kuratelą Stowarzyszenia „Synapsa”, pozyskany dochód (zarówno ze sprzedaży biletów jak i z licytacji przedmiotów, m.in. płyt z autografami znanych artystów) przeznaczono na organizację kolonii dla dzieci z najuboższych rodzin.

Laureaci

Laureatem pierwszej nagrody został Łukasz Borkowski z piosenką Między nami. Drugie miejsce zajął duet Monika Mazurek i Agnieszka Naworska z piosenką Krzyk, trzecie zaś – Dorota Drzewiecka (utwór Kara Barabasza). Wyróżnienie otrzymał Paweł Szczepkowski za Bal u Pana Boga.
Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał czek na 500 zł, drugą nagrodą była gitara. Ponadto wszyscy nagrodzeni zyskali możliwość występu na Festiwalu Piosenki Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.

Bibliografia

  1. Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego // „Nasz Powiat Mrągowski”. – 2008, nr 5, s. 4.