Przegląd Zespołów Wokalnych Komu Piosenkę

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Przegląd wokalny (o charakterze konkursowym) dla dziecięcych i młodzieżowych solistów oraz zespołów, organizowany w Bartoszycach w latach 2000 - 2009.

Organizatorzy

Cele

Celem przeglądu była popularyzacja śpiewu, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej oraz konfrontacja dorobku artystycznego młodych wokalistów i zespołów wokalnych.

Opis

Przegląd adresowany do utalentowanych wokalistów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – głównie z powiatu bartoszyckiego. Do roku 2008 uczestnicy przeglądu byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych (7-12, 13-15 oraz 16-20 lat). W roku jubileuszowej X edycji przeglądu, dokonano podziału wykonawców na cztery kategorie (klasy 0-III, IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Każdej kolejnej edycji był przypisany motyw przewodni (muzyka lat 60-tych, 70-tych, 80-tych, „Ocalić od zapomnienia”, itp.), który stanowił dla uczestników wskazówkę w zakresie doboru repertuaru. Ponieważ już od roku 2008 do przeglądu zaczęły się zgłaszać osoby i zespoły z terenu całego województwa, organizatorzy postanowili zmienić formułę i od roku 2010 przegląd zmienił nazwę na Wojewódzki Przegląd Wokalny „Komu Piosenkę”.

Edycje