Transsexdisco

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Olsztyński zespół pop-rockowy, aktywny artystycznie od 2007 r.

Skład

W zespole grali wcześniej:


Historia

Zespół w czteroosobowym składzie oficjalnie został założony w maju 2007 r. w Olsztynie. Debiut artystyczny miał miejsce w listopadzie tego roku. Pierwotny skład tworzyli: Damian Lange, Michał Gortat, Marcin Matyszewski oraz Krzysztof Napiórkowski. Po kilku koncertach do grupy dołączyła również Marta Obrycka jako manager. Wkrótce jednak Gortata zastąpił w zespole Aleksander Ostrowski, potem Patryk Narbut, w obecnym składzie zespołu pozostaje jako perkusista Emil Walinowicz.
Zespołowi przyświeca zasada: „(…) przeniesienia słuchaczy w swobodny świat wyrażania emocji, prostych niekontrolowanych zachowań, wolności i przerysowanych odczuć (…)” [1]. Muzyka uprawiana przez grupę to ogólnie pojęty pop-rock: „(…) Historie w formach pieśni opowiadają w prosty sposób o relacjach ludzi na etapie, gdy widzimy więcej, to relacje ze świata, o którym mało się mówi, bo wydaje się tak oczywisty (…)”[2]. Grupa po wielokroć koncertowała zarówno w miastach regionu (Lidzbark Warmiński, Olsztyn), jak i w innych województwach (Toruń, Kraków, Szczecin, Konkurs Młodych Kapel Rockowych podczas „Jarocin Festiwal”). 10 lipca 2010 r. ukazała się debiutancka płyta pt. „Ultrachemia”. Zespół uczestniczył również w akcji społecznej przeciwko nietolerancji osób niepełnosprawnych (nagranie muzyki i zrealizowanie teledysku dla kampani „Dźwignia”).

Nagrody i wyróżnienia

Dyskografia

Multimedia

Zobacz też

Bibliografia

  1. Lange, Damian: Postrzegam świat krytycznie / Damian Lange ; rozm. przepr. Jacek Smółka // „Kurier Olsztyński”. – 2010, nr 9, s. 11.

Przypisy

  1. Na postawie strony www zespołu.
  2. Jw.