Wojewódzki Przegląd Wokalny Komu Piosenkę w Bartoszycach

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Przegląd wokalny o charakterze konkursowym dla dziecięcych i młodzieżowych solistów organizowany w Bartoszycach od 2010 roku.

Organizatorzy

Cel

Celem przeglądu była popularyzacja śpiewu, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, wyszukiwanie talentów oraz konfrontacja dorobku artystycznego młodych wokalistów.

Opis

Konkurs jest kontynuacją organizowanego w latach 2000-2009 Przeglądu Zespołów Wokalnych „Komu Piosenkę”. Przegląd zmienił formułę przede wszystkim z uwagi na zwiększoną liczbę uczestników z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. W porównaniu do przeglądu z lat ubiegłych zdecydowano, że głównymi adresatami konkursu będą soliści, termin przeglądu przesunięto na czwartek i piątek (z dni weekendowych) oraz laureaci pierwszych miejsc w przeglądzie będą mogli startować w kolejnej edycji. Od 2011 roku w regulaminie przeglądu umieszczono dodatkową kategorię solistów („studenci oraz osoby do 25 roku życia”). Wszyscy wykonawcy zobowiązani są do przygotowania co najmniej dwóch utworów, z których jeden wykonują w trakcie części konkursowej, natomiast drugi (na życzenie jury) w koncercie finałowym.[1]

Edycje

Przypisy


Zobacz też

Informacja o przeglądzie na oficjalnej stronie organizatora