74 Maszyna Rytmiczna: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 17: Linia 17:
  
 
==Historia==
 
==Historia==
Grupa powstała w 1971 roku w Morągu z inicjatywy [[Józef Mikucki| Józefa Mikuckiego]]. Pierwsze próby odbywały się w sali Domu Kultury w Miłakowie (w ówczesnym powiecie morąskim). W roku 1972 zespół bierze udział w Festiwalu Muzyki Młodzieżowej, gdzie zdobywa nagrodę ufundowaną przez Marka Garzteckiego<ref>W latach 1969-1980 znany dziennikarz, prezenter radiowy i recenzent muzyczny</ref>, a w 1973 – na Festiwalu Muzyki Awangardowej w Kaliszu – wyróżnienie. Po tym sukcesie, grupa koncertowała w znanym poznańskim klubie studenckim „Od Nowa”. Zespół, już z [[Sebastian Konstantynowicz| Sebastianem Konstantynowiczem]], który zastąpił w składzie Krzesimira Dębskiego, nagrywał także utwory w warszawskim studiu M-1 u Sławomira Pietrzykowskiego. W roku 1974 grupa uległa rozwiązaniu.  
+
Grupa powstała w 1971 roku w Morągu z inicjatywy [[Józef Mikucki| Józefa Mikuckiego]]. Pierwsze próby odbywały się w sali Domu Kultury w Miłakowie (w ówczesnym powiecie morąskim). W roku 1972 zespół bierze udział w Festiwalu Muzyki Młodzieżowej, gdzie zdobywa nagrodę ufundowaną przez Marka Garzteckiego<ref>W latach 1969-1980 znany dziennikarz, prezenter radiowy i recenzent muzyczny.</ref>, a w 1973 – na Festiwalu Muzyki Awangardowej w Kaliszu – wyróżnienie. Po tym sukcesie, grupa koncertowała w znanym poznańskim klubie studenckim „Od Nowa”. Zespół, już z [[Sebastian Konstantynowicz| Sebastianem Konstantynowiczem]], który zastąpił w składzie Krzesimira Dębskiego, nagrywał także utwory w warszawskim studiu M-1 u Sławomira Pietrzykowskiego. W roku 1974 grupa uległa rozwiązaniu.  
  
 
==Bibliografia==
 
==Bibliografia==

Wersja z 15:39, 7 gru 2010

Morąski zespół rockowy działający na początku lat siedemdziesiątych.

Skład (pierwotny)

Skład (w latach 1972-1974)

Historia

Grupa powstała w 1971 roku w Morągu z inicjatywy Józefa Mikuckiego. Pierwsze próby odbywały się w sali Domu Kultury w Miłakowie (w ówczesnym powiecie morąskim). W roku 1972 zespół bierze udział w Festiwalu Muzyki Młodzieżowej, gdzie zdobywa nagrodę ufundowaną przez Marka Garzteckiego[1], a w 1973 – na Festiwalu Muzyki Awangardowej w Kaliszu – wyróżnienie. Po tym sukcesie, grupa koncertowała w znanym poznańskim klubie studenckim „Od Nowa”. Zespół, już z Sebastianem Konstantynowiczem, który zastąpił w składzie Krzesimira Dębskiego, nagrywał także utwory w warszawskim studiu M-1 u Sławomira Pietrzykowskiego. W roku 1974 grupa uległa rozwiązaniu.

Bibliografia

  1. Matulewicz, Tadeusz: Z Morąga na Głowę Cukru : Olsztyńskie Dinozaury: Józef Mikucki / Tadeusz Matulewicz // „Dziennik Północy”. – 1990, nr 38, s. 5.

Przypisy

  1. W latach 1969-1980 znany dziennikarz, prezenter radiowy i recenzent muzyczny.