Elżbieta Suchowiecka

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Źródło:www.portel.pl
Moja aleja lipowa do Giedajt, olej.
Źródło: www.suchowiecka.artneo.pl
Mazur, batik.
Źródło:www.suchowiecka.artneo.pl
Opis natury, czyli ogrody niezwykłe, olej.
Źródło:www.suchowiecka.artneo.pl

(1956- ) – malarka amatorka, bibliotekarka

Biografia

Urodziła się w 1956 r. w Elblągu. Z zawodu jest bibliotekarką. Pracuje bibliotece w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. Mieszka w Jonkowie.

Twórczość

Sztuką interesuje się od dzieciństwa, jednak systematycznie zaczęła malować we własnej pracowni w latach 80-tych. Uprawia różne techniki plastyczne: malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe. Próbuje swoich sił w rysunku. Od 2005 r. tworzy batiki. Malując najchętniej posługuje się szpachlą. Uczestniczy w plenerach malarskich i warsztatach (batik, grafika)[1], poszerzając tym samym swoją wiedzę na temat technik artystycznych. Jej ulubionymi tematami są: pejzaże, kompozycje kwiatowe, martwa natura, motywy taneczne oraz architektura. Inspiracji szuka w otaczającym ją krajobrazie, we wspomnieniach osób bliskich oraz w niespełnionych jeszcze marzeniach. Często tworzy w plenerze. Najchętniej utrwala wrażenia z wakacyjnych wędrówek. W bibliotece uczelnianej, w której pracuje prowadzi stała galerię sztuki „Zakładka”. Prezentuje tam prace artystów amatorów.

Wystawy

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Olsztynie, Białymstoku, Mrągowie, Spychowie oraz we Francji - w departamencie Cotes d’Armor. Ma na swoim koncie także kilka wystaw indywidualnych, m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. W 2011 r. zaprezentowała swoją twórczość w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych.

Udział w organizacjach

Od 2006 r. należy do Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie. Od 2008 r. pełniła funkcję sekretarza. Obecnie Prezes KPA Sąsiedzi.

Nagrody i wyróżnienia

Multimedia

Przypisy

  1. ArtFinał 2010, materiał na stronie http://www.olsztyn24.com/news/9868-artfinal-2010.html

Zobacz też

Bibliografia

  1. XXX-lecie działalności Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” / Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. - Olsztyn: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, 2009. – S. [54].