Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Obecne logo festiwalu.
Członkowie rodziny Gębickich - seniorzy. Fot. Andrzej Kłos.
Źródło: Z archiwum WBP w Olsztynie
Najmłodsi członkowie rodziny Gębickich. Fot. Andrzej Kłos.
Źródło: Z archiwum WBP w Olsztynie

Festiwal muzyczny organizowany w Dobrym Mieście od 1992 r.

Organizator

Głównym organizatorem wszystkich edycji festiwalu jest Miejsko-Gminny Dom Kultury w Dobrym Mieście. W przygotowanie poszczególnych imprez zaangażowane były także Ministerstwo Kultury i Sztuki, fundacje, instytucje samorządowe, kulturalne, oświatowe i inne.

Cel

Głównym założeniem festiwalu jest promocja amatorskiej twórczości artystycznej rodzin muzykujących oraz prezentujących własne programy artystyczne (taneczne, teatralne). Inspirację do zapoczątkowania imprezy stanowiły sukcesy muzyczne rodziny Gębickich w Dobrego Miasta.

Opis

Festiwal organizowany jest od 1992 r. w lipcu lub sierpniu i ma charakter kilkudniowej imprezy składającej się z warsztatów muzycznych oraz cyklu koncertów i występów estradowych na terenie miasta i gminy Dobre Miasto. Uczestnikami festiwalu są przedstawiciele rodzin muzykujących z Polski i zagranicy. W ich repertuarze znajdują się różne gatunki muzyczne: pieśni ludowe, patriotyczne, szanty, muzyka rozrywkowa, poważna, zarówno kompozycje własne, jak i związane z tradycją lokalną danej grupy. Artyści występują a’capella oraz przy własnym akompaniamencie. Koncert Galowy odbywa się w sali widowiskowo-kinowej Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Dobrym Mieście. Podczas festiwalu wręczana jest Nagroda Publiczności Międzynarodowych Spotkań Rodzin Muzykujących.

Edycje

Zobacz też