Natalia Nykiel

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Natalia Nykiel w konkursie Spotkań Zamkowych w 2012 roku
Źródło: zbiory Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

wokalistka pochodząca z mazurskich Piecek (powiat mrągowski).

Biografia

Natalia Nykiel urodziła się 8 lutego 1995 roku w Mrągowie. Ukończyła tamtejsze I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte (rocznik maturalny: 2013 r.).

Pochodzi z Piecek, ma dwóch braci i siostrę. Swoją przygodę ze śpiewem zaczęła już w dzieciństwie podkreślając, że jej pierwszym nauczycielem była babcia - uczyła ją śpiewać kościelne pieśni, pisać i czytać.

Była wokalistką w rockowym zespole Ahmada, nieprzerwanie uczęszcza na lekcje poezji śpiewanej, które - jak mówi - uczą ją najważniejszego: muzycznej interpretacji tekstu, wrażliwości oraz prawdziwości przekazu.

Nagrody i wyróżnienia

Jest laureatką wielu konkursów m.in. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” - 2012 oraz mrągowskich Impresji Artystycznych „Śpiewające Obrazy” 2012. Wielokrotnie brała udział również w przesłuchaniach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W 2013 roku wzięła udział w programie muzycznym The Voice of Poland realizowanym przez Program Drugi Telewizji Polskiej, w którym zajęła czwarte miejsce.

Ciekawostki

Jest zadeklarowaną fanką zespołu Coma. Utwory tej grupy często wybierała do udziału w konkursie Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” .

Kocha rodzinne Mazury, muzykę i matematykę, a jej marzeniem jest zaśpiewać kiedyś z Piotrem Roguckim, zdobyć Kilimandżaro i do końca życia zajmować się muzyką.

W 2013 roku podpisała kontrakt z dużą wytwórnią płytową i pracuje nad swoim debiutanckim materiałem.

Multimedia

Wideo z Koncertu Laureatów konkursu Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” - 2012, gdzie Natalia otrzymała wyróżnienie i nominację do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Zobacz też

  • Relacja z Koncertu Konkursowego XXXIX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie [1]
  • Profil Natalii na portalu społecznościowym [2]
  • Natalia Nykiel: byłam czarną metalówą - wywiad na onet.pl [3]