Międzynarodowy Plener Malarski w Pieniężnie

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja z dnia 09:40, 20 lis 2014 autorstwa LPF (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tadeusz Bury Wiatrak
Źródło: Ze zbiorów WBP w Olsztynie
Michał Szczuraszek Zachód
Źródło: Ze zbiorów WBP w Olsztynie

Siedmiodniowy projekt artystyczny, skierowany do artystów zawodowych oraz amatorów z kraju i z zagranicy, zorganizowany w dniach 20-26 czerwca 2009 r. w Pieniężnie.

Organizatorzy

Opis

Tygodniowa impreza artystyczna stanowiła – samodzielny – moduł XIV Warsztatów Artystycznych „Talent i Pasja”, organizowanych również przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pieniężnie. Plener odbył się w Pieniężnie w dniach 20-26 czerwca i uczestniczyło w nim trzydziestu artystów – z Polski (w tym z województwa warmińsko-mazurskiego) oraz z zagranicy – Rosji i Ukrainy. Prace – w różnych technikach malarskich – powstałe w ramach Pleneru rejestrowały przede wszystkim piękno i specyfikę krajobrazu okolicznych miejscowości.
W ramach Pleneru artyści stali się również pedagogiami dzieci, młodzieży, osób starszych oraz rodzin z terenu gminy Pieniężno, którzy zajmowali się zajęciami artystycznymi w ramach Warsztatów.
Całość Projektu – zarówno Plener jak i Warsztaty – zorganizowano w ramach Pozaakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich i Programu Integracji Społecznej.

Uczestnicy

Bibliografia

  1. Warsztaty Artystyczne „Talent i Pasja” : 15.04.-26.06.2009 r.. – Pieniężno : Miejska Biblioteka Publiczna, 2009.