Klub Seniora w Olsztynku

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Siedziba Klubu.
Źródło: www.mops.olsztynek.net.pl
Członkowie Klubu podczas Dnia Seniora w 2007 r.
Źródło: www.mops.olsztynek.net.pl

Klub działający od lat 70-tych w Olsztynku.

Siedziba

11- 015 Olsztynek, ul. Świerczewskiego 19

Historia

Klub powstał w połowie lat 70-tych. Jest jedną z form działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynku. Działa na bazie Domu Dziennego Pobytu. Do lat 90-tych funkcjonował w strukturach Miejskiego Domu Kultury. Wśród założycieli Klubu była Helena Rymkiewicz – długoletnia prezes, którą zastąpiła obecna opiekunka klubu – Halina Stasiorowska.

Członkowie

Klub zrzesza osoby starsze (emerytów i rencistów). Jest miejscem spotkań, rozmów, rozwijania zainteresowań (w tym artystycznych), wspólnie podejmowanych inicjatyw. Pozwala osobom starszym włączać się w życie społeczne i kulturalne miasta. Do Klubu należą, m.in:

Działalność

Członkowie Klubu w ramach przygotowań do jubileuszy, obchodów świąt (Dzień Seniora, Wigilia, Wielkanoc) i okolicznościowych jarmarków, tworzą prace rękodzielnicze (ze sprzedaży których utrzymywana jest działalność klubu). Powstają wówczas hafty, wyszywanki, ozdoby świąteczne (choinkowe), szopki bożonarodzeniowe. Osoby należące do Klubu ściśle współpracują z instytucjami społecznymi, samorządowymi, prywatnymi i kulturalnymi miasta, m.in. z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wileńskiej (wśród członków Klubu są osoby z Wileńszczyzny). Stałym punktem w działalności Klubu Seniora są spotkania z przedszkolakami i uczniami miejscowych szkół.

Bibliografia

  1. Katarzyński, Władysław: Z pamiętników babuni. Łza się w oku kręci / Władysław Katarzyński // „Nasza Warmia”. – 2005, nr 10, s. 2.