Ogólnopolski Plener Malarski w Dobrym Mieście Warmińska Jesień 1979

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Druga edycja projektu artystycznego pn. Plener Malarski „Warmińska Jesień” w Dobrym Mieście, zorganizowana w okresie od 3 do 24 września 1979 r. w okolicach miejscowości Cerkiewnik i Swobodno.

Organizatorzy Pleneru

Komisarz

Cele projektu

„Wyjście naprzeciw programowi »Sojusz Świata Pracy z Kulturą«. Każdy z uczestników pleneru pozostawia w Dobrym Mieście jeden obraz, a w ten sposób dają początek Galerii Sztuki w Warfamie”[1].

Przebieg

Do uczestnictwa w plenerze organizatorzy zaprosili 20 plastyków, tak zamieszkałych na terenie Warmii i Mazur,jak i w innych województwach (Warszawy, Gdańska, Białegostoku). W stosunku do pierwszej edycji charakter projektu zmienił status z międzynarodowego na ogólnopolski. Powstało blisko 70 prac olejnych – głownie pejzaży w rozmaitych interpretacjach: symbolicznych, nadrealistycznych, ekspresjonistycznych, realistycznych. W ramach imprezy odbyła się również wystawa poplenerowa w olsztyńskim Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki[2].

Organizatorzy wystawy

Uczestnicy

Bibliografia

  1. Ogólnopolski Plener Malarski w Dobrym Mieście „Warmińska Jesień” 1979 . – Olsztyn : Klub Międzynarodowej Prasy i Książki w Olsztynie, 1978.

Przypisy

  1. I Międzynarodowy Plener Malarski w Dobrym Mieście „Warmińska Jesień ‘78” . – Olsztyn : Klub Międzynarodowej Prasy i Książki w Olsztynie, 1978.
  2. Brak danych chronologicznych.