Warmińskie Spotkania Twórcze 2008

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

Trzecia edycja międzynarodowych Warmińskich Spotkań Twórczych, zorganizowana w Braniewie i Fromborku w dniach 5-15 września 2008 r.

Organizator

Współorganizatorzy:

Impreza była wspierana finansowo przez: Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Firmę MIR-TRADE w Braniewie, Zakład Stolarski Stanisława Mudryka we Fromborku i Nadleśnictwo Zaporowo.

Opis

Plener odbył się w dniach 5-15 września 2008 r. na terenie powiatu braniewskiego. Wzięło w nim udział 30 artystów z różnych miast Polski oraz z Niemiec i Rosji. 10 plastyków reprezentowało region Warmii. Funkcję komisarza pleneru pełnił Zdzisław Walczak. Gospodarzem pleneru był ośrodek hotelowy Barbary i Ryszarda Chrzanowskich z Fromborka, a także gospodarstwo Joanny i Romana Ruksztełło z Nowej Pasłęki oraz Krystyny i Leszka Kunców z Młoteczna. W ramach pleneru zorganizowano:

  • wystawę prac Małgorzaty Lalek z Łodzi w Braniewskim Centrum Kultury (od 10 września do 15 października)
  • teoretyczne i praktyczne warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka we Fromborku (zajęcia prowadzone przez artystów: Zdzisława Walczaka, Bożenę Walczak oraz Andrzeja Zielińskiego).

Wystawa poplenerowa została zorganizowana 13 września na placu przed restauracją „Pod Wzgórzem” we Fromborku. W trakcie odbył się występ Kapeli „Wesoła Ferajna”. Uczestnikom pleneru wręczono dyplomy oraz upominki książkowe. Prace uczestników pleneru zaprezentowane zostały także 27 września w Braniewskim Centrum Kultury podczas wystawy podsumowującej sezon artystyczny w powiecie braniewskim. Na ekspozycji znalazły się ponadto prace członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Braniewie, Mirosława Dziewiałtowicza ze Starego Siedliska i Andrzeja Zielińskiego „Stare Braniewo”, a także uczestników XXIV Pleneru „Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi” w Starym Siedlisku, XIII Warsztatów Plastycznych w Pieniężnie, XV Gminnego Pleneru „Warmińskim Szlakiem” Lipowina 2008.[1]

Uczestnicy

Przypisy