Kategoria:Powiat olsztyński
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Powiat olsztyński
Podkategorie
Poniżej wyświetlono 12 spośród wszystkich 12 podkategorii tej kategorii.
Strony w kategorii „Powiat olsztyński”
Poniżej wyświetlono 200 spośród wszystkich 651 stron tej kategorii.
(poprzednia strona) (następna strona)K
- Grażyna Kowiel
- Koło Olsztyneckich Rzeźbiarzy
- Kościół ewangelicki w Olsztynku
- Kościół pw. bł. Karoliny Kózkówny w Biskupcu
- Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Skolitach
- Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Orzechowie
- Kościół pw. Trzech Króli w Kolnie
- Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Klebarku Wielkim
- Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Rocha w Ramsowie
- Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła w Barczewie
- Kościół pw. św. Anny i św. Szczepana w Barczewie
- Kościół pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Dywitach
- Kościół pw. św. Bartłomieja w Jezioranach
- Kościół pw. św. Bartłomieja w Piotraszewie
- Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Bartołtach Wielkich
- Kościół pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Butrynach
- Kościół pw. św. Jakuba Starszego w Kwiecewie
- Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Biskupcu
- Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Giławach
- Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Jonkowie
- Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Tłokowie
- Kościół pw. św. Jana Ewangelisty i Opatrzności Bożej w Bartągu
- Kościół pw. św. Jana Ewangelisty w Nowym Kawkowie
- Kościół pw. św. Jerzego i św. Anny w Radostowie
- Kościół pw. św. Józefa w Bukwałdzie
- Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brąswałdzie
- Kościół pw. św. Katarzyny i św. Anny w Cerkiewniku
- Kościół pw. św. Katarzyny i św. Wawrzyńca w Barczewku
- Kościół pw. św. Kosmy i św. Damiana w Świątkach
- Kościół pw. św. Marcina, św. Rocha i św. Walentego w Jesionowie
- Kościół pw. św. Marii Magdaleny i św. Walentego w Lutrach
- Kościół pw. św. Marii Magdaleny we Wrzesinie
- Kościół pw. św. Mateusza w Różynce
- Kościół pw. św. Michała Archanioła w Purdzie Wielkiej
- Kościół pw. św. Mikołaja i Jana Ewangelisty w Sząbruku
- Kościół pw. św. Mikołaja i św. Antoniego Padewskiego w Biesowie
- Kościół pw. św. Mikołaja i św. Augustyna w Lamkowie
- Kościół pw. św. Mikołaja w Sętalu
- Kościół pw. św. Rocha w Tłokowie
- Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Franknowie
- Kościół pw. św. Walentego i św. Rocha w Klewkach
- Kościół pw. św. Wawrzyńca w Gryźlinach
- Kościół pw. św. Wawrzyńca w Gutkowie
- Kościół pw. Świętego Krzyża i Matki Boskiej Bolesnej w Międzylesiu
- Krzyż relikwiarzowy z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Rocha w Ramsowie
- Krzyż relikwiarzowy z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brąswałdzie
- Krzyż relikwiarzowy z kościoła pw. św. Marii Magdaleny we Wrzesinie
- Krzyż relikwiarzowy z kościoła pw. św. Mikołaja i Jana Ewangelisty w Sząbruku
- Stefan Kubiński
- Mariusz Kwas
L
- Laboratorium Tradycji
- Ernst Laws
- Tadeusz Lenkowski
- Leokadia Lentacz
- Letni Festiwal Teatrów Wiejskich Pod Brzozą w Bartągu
- Letni Festiwal Teatrów Wiejskich Pod Brzozą w Bartągu - 2005
- Letni Festiwal Teatrów Wiejskich Pod Brzozą w Bartągu - 2006
- Letni Festiwal Teatrów Wiejskich Pod Brzozą w Bartągu - 2008
- Letni Festiwal Teatrów Wiejskich Pod Brzozą w Bartągu - 2009
- Letni Festiwal Teatrów Wiejskich Pod Brzozą w Bartągu - 2010
- Letni Festiwal Teatrów Wiejskich Pod Brzozą w Bartągu - 2011
- Letni Plener Malarski w Ramsowie 2010
- Letnie Koncerty Muzyki Wokalnej Varmia Gaudet et Cantat Ramsowo 2008
- Letnie Koncerty Muzyki Wokalnej Varmia Gaudet et Cantat Ramsowo 2009
- Jan Liszewski
- Ludus Danielis
- Ludus Paschalis
- Ludus Passionis
M
- M5
- Ewa Maculewicz
- Tadeusz Maculewicz
- Cezary Makiewicz
- Margines
- Alfred Markowski
- Izabela Mańkowska-Salik
- Metal Blow Fest
- Metal Blow Fest 2008
- Jakub Michalczenia
- Sylwester Mickiewicz
- Miejska Biblioteka Publiczna w Biskupcu
- Miejska Biblioteka Publiczna w Jezioranach
- Miejski Dom Kultury w Olsztynku
- Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach
- Sebastian Mierzyński
- Miracula Sancti Nicolai
- Missa Aurea
- Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski w Olsztynie 2010
- Międzynarodowe Biennale Bursztynu we Fromborku „Bursztyn i Astronomia 2007”
- Międzynarodowe Seminarium Teatralne Bliższe Ojczyzny
- Międzynarodowe Seminarium Teatralne W stronę tradycji żywej
- Międzynarodowe Spotkania Dramat i Liturgia Sesja X
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 1995
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 1996
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 1997
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 1998
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 1999
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2000
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2001
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2002
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2003
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2004
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2005
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2006
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2007
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2008
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2009
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2010
- Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2011
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Barczewo 2003
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Barczewo 2004
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Barczewo 2005
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Barczewo 2006
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Barczewo 2013
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Barczewo 2014
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Barczewo 2008
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Rozrywkowej – Biskupiec 2003
- Międzynarodowy Plener Malarski w Dobrym Mieście Warmińska Jesień 1978
- Międzynarodowy Plener Rzeźbiarsko-Malarski Warmia Artystycznie
- Międzyszkolny Chór Canzonetta
- Międzyszkolny Konkurs Artystą Być - Gietrzwałd
- Międzyszkolny Konkurs Artystą Być - Gietrzwałd 2011
- Międzyszkolny Konkurs Piosenki Regionalnej Warmiński Wróbelek
- Międzyszkolny Konkurs Piosenki Regionalnej Warmiński Wróbelek - 2010
- Międzyszkolny Konkurs Piosenki Regionalnej Warmiński Wróbelek - 2011
- Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Spotkania z Poezją Warmińską 2003
- Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Spotkania z Poezją Warmińską 2005
- Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Spotkania z Poezją Warmińską w Jonkowie
- Irena Modrzejewska
- Monstrancja z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Orzechowie
- Monstrancja z kościoła pw. św. Jerzego i św. Anny w Radostowie
- Monstrancja z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brąswałdzie
- Monstrancja z kościoła pw. św. Mikołaja i Jana Ewangelisty w Sząbruku
- Monstrancja z kościoła pw. św. Walentego i św. Rocha w Klewkach
- Marian Murat
- Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku
- Muzeum Mazurskie w Olsztynie
O
- Obchody 670-lecia Dobrego Miasta
- Obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego w województwie olsztyńskim
- Ognisko Kultury Rodzinnej Hubertówka w Kudypach
- Ogólnopolska Sesja Filmowa - Guzowy Piec
- Ogólnopolska Sesja Filmowa Guzowy Piec 1989
- Ogólnopolska Sesja Filmowa Guzowy Piec 1990
- Ogólnopolska Sesja Filmowa Guzowy Piec 1992
- Ogólnopolska Sesja Filmowa Guzowy Piec 1993
- Ogólnopolska Sesja Filmowa Guzowy Piec 1994
- Ogólnopolska Sesja Filmowa Guzowy Piec 1996
- Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnej – Dobre Miasto
- Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnej – Dobre Miasto 2009
- Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnej – Dobre Miasto 2010
- Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Barczewo 2002
- Ogólnopolski konkurs fotograficzny Miasto i Gmina Biskupiec w kadrze
- Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Miasto i Gmina Biskupiec w kadrze 2007
- Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Miasto i Gmina Biskupiec w kadrze 2008
- Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Miasto i Gmina Biskupiec w kadrze 2010
- Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej Zielona Góra ’84 Eliminacje Wojewódzkie
- Ogólnopolski Plener Malarski w Dobrym Mieście Warmińska Jesień 1979
- Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego FOCUS 2010 o Puchar Burmistrza Olsztynka
- Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar 650-lecia Olsztynka 2009
- Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Olsztynka 2011
- Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” - 2015
- Ogółnopolski Konkurs Plastyczny Kiedy dzwonię po straż pożarną 2007
- Marianna Olszewska
- Olsztynecki Festiwal Dziecięcych Zespołów Muzycznych 2007
- Olsztynecki Festiwal Zespołów Muzycznych - 2003
- Olsztynecki Przegląd Form Artystycznych 2003/2004
- Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2000
- Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2002
- Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2003
- Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2004
- Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2006
- Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2009
- Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2010
- Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe PRO-ROCK 2011
- Olsztyńskie Promocje Artystyczne
- Oratorium Gietrzwałdzkie
- Ordo Annuntiatione
- Ordo Stellae
- Organy w Bazylice w Dobrym Mieście
- Organy w kościele pw. św. Anny i św. Szczepana w Barczewie
- Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach
- Wacław Ksawery Osiński
- Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w tańcu RAP
- Ołtarz główny w Bazylice w Dobrym Mieście
- Ołtarz główny w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Rocha w Ramsowie
- Ołtarz główny w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Barczewie
- Ołtarz Mariacki w Bazylice w Dobrym Mieście
- Ołtarz Trójcy Świętej w Bazylice w Dobrym Mieście
- Ołtarz św. Franciszka w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Barczewie
- Ołtarz św. Szczepana w kościele pw. św. Anny i św. Szczepana w Barczewie
- Ołtarz Świętej Anny w Bazylice w Dobrym Mieście